Adü’den “üniversiteliye Yönelik Ders Kitapları: Nasıl?" Çaliştayi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Didim Meslek Yüksek Okulu’nda "Üniversiteliye Yönelik Ders Kitapları: Nasıl?" konulu Çalıştay düzenlendi.Çalıştay açılışına, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay...

Adü’den “üniversiteliye Yönelik Ders Kitapları: Nasıl?" Çaliştayi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Didim Meslek Yüksek Okulu’nda "Üniversiteliye Yönelik Ders Kitapları: Nasıl?" konulu Çalıştay düzenlendi.Çalıştay açılışına, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay...

19 Aralık 2014 Cuma 10:13
Adü’den “üniversiteliye Yönelik Ders Kitapları: Nasıl?
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Didim Meslek Yüksek Okulu’nda "Üniversiteliye Yönelik Ders Kitapları: Nasıl?" konulu Çalıştay düzenlendi.
Çalıştay açılışına, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ile Didim’de bulunan bazı eğitim kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bulundu.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Çalıştaya ADÜ, Pamukkale Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Aşçılık, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği MYO programlarının öğretim elemanları katıldı.
Çalıştay hakkında bilgi veren ADÜ Didim Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Atila Yüksel; “Çalıştay ile ortaklaşa hazırlanacak eğitim kitabının altyapısını oluşturuyoruz. Mevcut kitaplarda, sıkıntılar olduğunu düşünüyoruz. Çalıştayda konuları belirliyoruz. Çalışmalar sonrası ortak eğitim kitabı hazırlayacağız. Bu kitapların içeriğine de hocalarımız, öğrencilerimiz ve sektör temsilcileri olarak bir arada karar veriyoruz. Bu kitaplarda sadece kuru bilgi yer almayacak" diye konuştu.
Sonrasında söz alan Doç. Dr. Kerim Gündoğdu ise eğitimin artık klasik bir anlayıştan çıkarak etkileşimli hale dönüştüğünü, öğrencinin ders içerisinde daha aktif yer alması ile öğrenmenin daha etkili olacağından bahsetti.
ADÜ Didim MYO Öğretim Görevlisi Emrah Yıldız’ın organizasyonunda aşçılık programı öğrencilerinin hazırladığı ve tüm katılımcıların katıldığı öğle yemeği sonrasında Doç. Dr. Berrin Güzel Çalıştay kapsamında, turizm alanında yaşanan örnek olaylardan oluşan bir kitabın hangi anlayış ile oluşturulması gerektiği ve kitabın temel içerikleri belirlenirken üst beceri düzeylerine yönelik olmasının öneminden bahsetti.
Müdür Yardımcısı Okt. M. Burak Okşar, Çalıştay kapsamında elde edilecek bilgilerden oluşturulması planlanan örnek olay temelli mesleki İngilizce kitabının ve İngilizce öğretimine yönelik ders kitabının içeriği ve kullanışlılığı konusunda bilgi verdi.
Son olarak Öğr. Gör. Dr. Akan Yanık teknolojinin ders kitaplarına ne şekilde etkin olarak entegre edilebileceğinden bahsetti. Bu anlamda NFC sistemlerinin kullanışlı ve etkin olmasının avantajı ile sistem altyapısının oluşturulması konusunda destek olacağını belirtti.
Çalıştaya katılan Aşçılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Turizm ve Seyahat Hizmetleri olmak üzere üç çalışma grubuna ayrılan öğretim elemanları, Çalıştayın ikinci oturumunda ADÜ Didim MYO öğretim görevlilerinin moderatörlüğünde kendi alanlarında hazırlayacakları örnek olaylardan oluşan üst düzey beceri odaklı örnek olay kitabının temel ve alt konularını belirledi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.