Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kollarında Yeni Dönem

AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları'nda 8 yıllık başkan Hülya Kamçı'nın istifa edip ayrılmasının ardından bu göreve atanan Avukat Pakize Mutlu Aydemir, yeni yönetimiyle kamuoyunun karşısına çıktı. Herkesi AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet eden yeni İl Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, "Herkes bir gün doğru yolu bulacaktır. AK Parti doğru yol" dedi.

Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kollarında Yeni Dönem

AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları'nda 8 yıllık başkan Hülya Kamçı'nın istifa edip ayrılmasının ardından bu göreve atanan Avukat Pakize Mutlu Aydemir, yeni yönetimiyle kamuoyunun karşısına çıktı. Herkesi AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet eden yeni İl Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, "Herkes bir gün doğru yolu bulacaktır. AK Parti doğru yol" dedi.

29 Ocak 2011 Cumartesi 21:03
Ak Parti Balıkesir İl Kadın Kollarında Yeni Dönem

3 YAŞINDAN BERİ SİYASETİN İÇİNDE

Balıkesir'in tanınmış ailelerinden ve simalarından olan Avukat Pakize Mutlu Aydemir, ailesinin geçmişten bugüne Adalet Parti, Doğru Yol Partisi ve nihayet Demokrat Parti'deki siyaset geleneğinden dolayı siyasetin hayatında 3 yaşından itibaren hep var olduğunu söyledi. Birçoğu ile yakından tanıştığı basın mensupları ve yönetiminde yer alan arkadaşlarıyla beraber oluşunu, "Kendimi ailemin içinde gibi hissettim, çok mutluyum" diyerek ifade eden Mutlu Aydemir, bugününde de kendisini yalnız bırakmayan babasına teşekkür etti. Aydemir, "Babamdan Allah razı olsun. Huzurunuzda ona çok teşekkür ediyorum. Bizim evimizde ben 3 yaşımdan beri siyaset hep vardı. Dedemden beri böyle, evimizde birçok devlet büyüğü misafir olmuştur. Bir gün adliye koridorlarında karşılaştığımız kıymetli il başkanımız, meslektaşım Mahmut Poyrazlı bey bana, 'hadi artık sen de elini taşın altına sok, zamanı geldi' dedi ve desteğini eksik etmedi" dedi.

DSİ Bölge Müdürlüğünün sosyal tesislerinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında göreve atanışı ve yeni oluşturduğu 100 kişilik yönetim kurulu ile 11 kişilik başkanlık divanını tanıtıp bilgiler veren Pakize Mutlu Aydemir, 7 Ocak 2011 tarihinde parti genel merkezinin teveccühü ile AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı olarak atandığını söyledi. İlk defa düzenlediği basın toplantısında heyecanlı olduğu gözlenen Mutlu Aydemir'e AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker de yanında yer alarak destek verdiler. Toplantıda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, "AK Parti'de Balıkesir'e, Balıkesir insanına, genelde tüm ülke ve ülke insanına hizmet vermek için kendimizi adadık. Amacımız, kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olmaktır. Hizmete getirilmemizde ve yönetim kurulumuzun oluşturulmasında bizlere güvenen, destek ve teşvikleriyle bizleri onore eden il başkanımız Mahmut Poyrazlı ve genel başkan yardımcımız Balıkesir milletvekili saygın insan Edip Uğur ve diğer milletvekillerimize teşekkür ederiz" dedi.

"BAŞBAKANIMIZ BÜYÜK DEVLET ADAMI VE ÖRNEK AİLE REİSİ"

AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, yeni yönetim olarak çalışma düsturlarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek alıp, onun işaret ettiği yöntem ve uygulamaları emir kabul ederek çalışmak olduğunu ifade etti. Bununla ilgili olarak Başbakan Erdoğan'ın son valiler toplantısında yaptığı konuşmayı gösteren Mutlu Aydemir, şunları söyledi;

"Büyük devlet adamı, büyük lider, örnek aile reisi, çalışmayı, çok çalışmayı ibadet sayan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Ankara'da toplanan 81 ilin valilerine 'İlinizi geziniz, bu karda kışta bacası tütmeyen ev var mı araştırın. Okula giden yavrularımızın ayakkabısı delik mi, üstü başı perişan çocuk var mı araştırın. Bulunursa derhal ne gerekiyorsa yapınız. İhtiyaç sahibi yavrumuzu tepeden tırnağa giydirin' talimatını vermişti. Kendisini Türk Milletine adamış, gecesini gündüzüne katarak insan üstü bir performans ile çalışan bu örnek insanın talimatını bizler de emir telakki ediyoruz. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' felsefesine yürekten inanan bizler de elimizden geldiğince mahalle mahalle, sokak sokak, cadde cadde hatta ev ev dolaşarak insanımızla kaynaşacağız. Tüm imkanlarımızı zorlayarak, halkımızla devlet arasında köprü görevimizi yerine getirerek hizmette sınır tanımayacağız. Bir hukukçu olarak yıllarca kadın hakları üzerinde çalışmalar yaptım. Kadınlarımız artık sessiz çoğunluk olmaktan çıkıp ülkenin yönetiminde daha fazla görev alacak, karar mekanizmalarında bizzat temsil edileceklerdir. Öncelikli amacımız budur. Mensubu olmaktan gurur duyduğum AK Parti bu konuda en önemli çalışmaları yapmıştır, yapmaktadır. Bu konuda en büyük desteğimiz kadına eşitlik ilkesini şiar edinmiş ve kadın hakları konusunda büyük hassasiyet gösteren partimizdir. Kız çocuklarımızın eğitimi programımızın önceliklerindendir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda eğitim ve siyasette eşit haklar için çalışacağız. Yönetim kurulumuzda her kesimi temsil eden birbirinden değerli 100 arkadaşım bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan ellerinden geleni yapacaklardır. Bizim çalışma sloganımız durmak yola devam."

"KONTENJAN VEKİLE KARŞIYIZ"

İl Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir, toplantıda kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Haziran ayındaki genel seçimlerde parti genel merkezinin Balıkesir'den kontenjan milletvekili adayı göstereceği şeklindeki iddiaların sorulması üzerine bu konuyla alakalı net bir tavır içinde olduklarını söyledi. "Kontenjan adaya karşıyım, Ankara'dan bir ismin olacağını sanmıyorum" diyen Mutlu Aydemir yanında oturan AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı'ya da teyit ettirdi. Poyrazlı da seçimlerde partilerinden Balıkesir'e kontenjan milletvekili adayı getirilmeyeceğini söyledi. Kadınların mutlaka siyasete girmesi gerektiğini söyleyen AK Parti İl Kadın Kolları başkanı Mutlu Aydemir, 50 asil ve 50 yedek olmak üzere toplam 100 kişilik yönetim kurulu listesi ile 11 kişilik başkanlık divanı üyelerini çok titiz bir çalışma sonucu seçtiklerini vurguladı. Yeni başkan ve yönetimini kutlayıp başarı dileyen AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, eski başkan Hülya Kamçı ve ekibinin çok önemli ve başarılı çalışmalar yaptığını hatırlatarak Kamçı'ya teşekkür etti. Mahmut Poyrazlı, siyasette kadınları bir malzeme olarak görmek istemediklerini ve kendilerinin böyle görmediklerini söyledi. AK Parti'nin birinci parti olmasında ve iktidar olmasında en büyük paylardan birinin ana kademenin yanında kadın kolları teşkilatlarının olduğunu belirten Mahmut Poyrazlı, "Ben bu yeni ekibin iyi işler yapacağına, çalışacaklarına inanıyorum. Kadın kolları teşkilatımız bizlerin giremediği yerlere çok daha kolay ve rahat ulaşabilmişlerdir. Bundan önceki ekiple bir buçuk yıl beraber çalıştık. Halk oylamasında beraberdik. Gerçekten de her zaman çalışmalarından çok memnun olduk. Ankara'da parti merkezinde bize hem kadın hem gençlik kolları ile beraber çalışmaya devam etmek istiyor musunuz diye sordular. Biz de kadın kollarından çok memnun olduğumuzu söyledik. Ancak, eski başkan Hülya Kamçı kendi isteğiyle ayrıldı. Bu yeni ekibimizle yola devam edeceğiz. Başarılı olmalarını temenni ediyorum" dedi.

PAKİZE MUTLU AYDEMİR KİMDİR?

1967 Balıkesir doğumlu olan Pakize Mutlu Aydemir, ilk ve orta öğrenimini Balıkesir'de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Aydemir, 1991 yılında avukatlık stajını tamamladıktan sonra Balıkesir'de serbest avukat olarak meslek hayatını sürdürüyor. 1991-2003 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak görev yapan Aydemir, 1998-2002 yılları arasında Balıkesir Barosu yönetim kurulu üyeliği yaptı. Mesleki alanda birçok konferanslar veren ve sosyal projelerde yer alan Mutlu Aydemir, kişisel gelişim ve eğitim ile beden dili konularında çeşitli sertifikalara sahip. 7 Ocak 2011 tarihinde AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanan Mutlu Aydemir iyi derecede İngilizce, orta derece İtalyanca biliyor. Bekar olan Avukat Pakize Mutlu Aydemir, yoğun bir çalışma dönemine gireceklerini, bu esnada basın mensuplarıyla sık sık bir araya gelerek çalışmalarını ve projelerini paylaşmayı planladıklarını kaydetti.

HÜLYA KAMÇI DAVET EDİLMEDİ

AK Parti İl Kadın Kolları başkanı Mutlu Aydemir ve yeni yönetiminin tanıtıldığı basın toplantısına eski başkan Hülya Kamçı davet edilmedi. 8 yılı aşkın süredir Balıkesir İl Kadın Kolları başkanı olarak başarılı çalışmalara imza atan Hülya Kamçı'nın senelerdir başında olduğu kadın kolları teşkilatının bu etkinliğine davet edilmemesi dikkat çekti. Bu göreve atanan yeni başkan Mutlu Aydemir, Hülya Kamçı'nın davet edilmediğini ancak daha sonra bir devir-teslim merasimi düzenleyip kendisine hizmetlerinden dolayı plaket takdim etmeyi planladıklarını söyledi. AK Parti İl Kadın Kolları eski başkanı Hülya Kamçı da toplantıyla alakalı sözlü veya yazılı herhangi bir davet almadığını söyledi. Hülya Kamçı, "Bu toplantının yapılacağı yaklaşık bir hafta önceden belliydi, konuşuluyordu. Nezaketen de olsa davet edilmeyi beklerdim. Ama olmadı. Ben yeni başkan ve yönetim kurulunun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Memleketimize de hayırlı olsun. Çalışsınlar ve başarsınlar" dedi.

Öte yandan, İl Kadın Kolları başkanı Avukat Pakize Mutlu Aydemir basın toplantısındaki açıklamalarının haricinde kendisine yöneltilen bir soru üzerine alkol kullanmadığını açıkladı. Bir süre önce alkollü içki tüketimiyle alakalı olarak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yasakların uygulanması hususunda gösterdiği hassasiyet ülke gündeminde yer teşkil ederken siyasetçiler arasında ve toplumda konu epeyce tartışılmıştı. Başbakanın bu açıklamasının ardından mecliste ve teşkilatlarda alkollü içki kullanan, kullanmayan isimlerle alakalı çeşitli polemikler oluşmuştu. Basın toplantısının ardından AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları'nın yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarının isteği üzerine sosyal tesislerin bahçesinde toplu halde fotoğraf çekildi. Mutlu Aydemir'i bu mutlu ve heyecanlı gününde babası Ahmet Aydemir de yalnız bırakmadı. Balıkesir'de çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapan Ahmet Aydemir uzun yıllar Doğru Yol Partisi'nde siyaset yaptı. Ahmet Aydemir, her zaman kızının yanında olduğunu, üstlendiği bu yeni görevinde de başarılı olacağına inandığını söyledi.

EV HANIMLARI ÇOĞUNLUKTA

AK Parti İl Kadın Kolları'nın 50 asil yönetim kurulunda başkan Mutlu Aydemir ile beraber 3 avukat, 23 ev hanımı, 2 mali müşavir, 3 emekli öğretmen, 1 muhasebeci, 3 ön muhasebe elemanı, 3 bilgisayar operatörü, 1 yönetici, 1 yönetici asistanı, 1 optikçi, 1 organizatör, 4 esnaf, 1 işletmeci, 1 reklamcı yer aldı. Yedek yönetim kurulu listesi ise 31 ev hanımı, 2 emekli, 5 temizlik işçisi, 2 tıbbi sekreter, 1 gıda teknikeri, 1 idareci, 1 muhasebeci, 1 esnaf, 1 halkla ilişkiler, 1 sekreter, 1 çocuk bakıcısı ve 1 güvenlik görevlisinden oluştu. 13 kişiden oluşan AK Parti Kadın Kolları İl Yürütme Kurulu'nda (Başkanlık Divanı) ise P. Mutlu Aydemir (il başkanı), Hanife Karaağaç (sayisi ve hukuki işler başkanı, il başkan vekili), Hülya Canbay (teşkilat başkanı), Rahime Gül (seçim işleri başkanı), Hale Üstünlüoğlu (tanıtım ve medya başkanı), Hatice Sünnetçi (dış ilişkiler başkanı), Aydan Kerestecioğlu (sosyal işler başkanı), Yasemin Fidan (yerel yönetimler başkanı), Gamze Kızılgül (ekonomik işler başkanı), Melek Akbaş (halkla ilişkiler başkanı), Emel Balkıs (mali ve idari işler başkanı), Şükran Kurnaz (Ar-Ge başkanı) ve Sıdıka Deniz Sökmen (il sekreteri) yer aldılar.

Son Güncelleme: 29.01.2011 21:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.