Bayburt'ta AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

AK Parti Bayburt il teşkilatınca aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Bayburt'ta AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

AK Parti Bayburt il teşkilatınca aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Hüdayi Demirhan
Hüdayi Demirhan
01 Mart 2015 Pazar 21:09
Bayburt'ta AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

7 Haziran 2015 tarihinden gerçekleşecek olan genel seçimlerde AK Parti'den Bayburt Milletvekili aday adaylarının ismin tanıtıldığı toplantıya katılım oldukça yoğun oldu.

Adayların özgeçmişlerinin okunarak birer selamlama konuşması yaptığı aday tanıtım toplantısına, Balıkesir AK Parti Milletvekili Ali Aydınoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal ile ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları, milletvekili aday adayları ile yakınları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, "AK Parti olarak 7 Haziran'da rekorlar kıracağız. Adaylarımızın hiç birini birbirinden ayırt etmedik, hepsini baş tacı ettik. Çıkmış oldukları bu kutlu yolda başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcıları olsun" dedi.

Kobal, AK Parti'nin mensuplarıyla şereflenmediğini aksine mensuplarına şeref verdiğini söyleyerek, "Ben yoksam, dava da yok" diyenler daha en baştan kaybetmiş olanlardır. İstişareyi, danışmayı, ortak aklı dışlayan; ortak kararları, şahsi beklentileriyle uyuşmadığı için beğenmeyen bu kutlu davaya haksızlık etmiştir" diye konuştu.

Konuşması sık sık salonu dolduran partililerce alkışlarla kesilen Kobal, şunları söyledi: "Halkın Cumhurbaşkanı'na selam olsun. Selam olsun yeni Türkiye'nin Başbakanı'na. Liderlerimizin doğum günlerini kutluyorum, Allah onları başımızdan eksik etmesin, yar ve yardımcıları olsun. AK Parti, 13 yıllık bir siyasi parti olsa da, aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, kutlu bir davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir. 1071'de Malazgirt ovasında Sultan Alparslan'ın arkasında namaza duran, ellerini dua için semaya açan neferlerin hissiyatı neyse, bizim de hissiyatımız işte odur. Kudüs'e doğru yürüyen, Kudüs'ü bir barış şehri yapmak için ilerleyen Selahattin Eyyubi'nin askerlerin duyguları neyse işte bizim de duygularımız aynen onlardır. Bizler, Mohaç'taki, Kosova'daki hem şahadet şerbetini içmek, hem de zaferleri kuşanmak için sabırsızca bekleyen ecdadın torunlarıyız. Bizler, hep birlikte, Kurtuluş savaşımızda var olmak ya da ebediyen yok olmak onuruyla yaşamak veya onuruyla şehit olmak arasında seçim yapan kahraman Mehmetçiğin torunlarıyız."

"Biz asırlardır yürüyoruz"

"Biz asırlardır yürüyoruz. Asırlardır, hem vatanımızı hem milletimizi, hem de elimizin ulaşabildiği tüm mazlumları korumak için gözetmek için, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için mücadele veriyoruz. Biz kökü olmayan, ruhu olmayan, geçmişiyle irtibatlarını koparmış bir parti, böyle bir hareket asla değiliz. Bu harekette Abdulhamit Han'ın dirayeti; Fatih Sultan Mehmet'in kahramanlığı, Osman Gazi'nin basireti; Nurettin Zengin'in cesareti, Sultan Alparslan'ın imanı vardır. Bu harekette merhum Adnan Menderes'in millet uğruna verilmiş canı vardır. Bu harekette hiç şüpheniz olmasın, eski başbakanlarımızdan Profesör Doktor Necmettin Erbakan'ın da alın teri vardır. Bugün ölüm yıldönümü olan Erbakan hocamızı rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun." "BEN OLMAZSAM, DAVA İLERLEYEMEZ' DİYEN..."

"Şunu burada özellikle ifade etmek istiyorum. Bu büyük dava, bu kutlu hareket altını çizerek söylüyorum, mensuplarıyla şereflenmez; tam tersine mensuplarına şeref verir. "Ben yoksam, dava da yok" diyenler daha en baştan kaybetmiş olanlardır. "Ben olmazsam, dava ilerleyemez" diyen, davanın ruhunu, özünü anlayamamıştır. "Bu dava ancak benim ismimle ayakta kalabilir, ancak benim ismimle şereflenebilir" diyen kibir tuzağına düşmüştür.İstişareyi, danışmayı, ortak aklı dışlayan; ortak kararları, şahsi beklentileriyle uyuşmadığı için beğenmeyen bu kutlu davaya haksızlık etmiştir. Zira bu dava hiçbir zaman koltuk davası olmamıştır. Bu dava hiçbir zaman, tarihin hiçbir döneminde makam davası, rütbe davası, paye davası olmamıştır. Bu dava şahsi hırsları, kibri, fitneyi ve nifakı, kıskançlığı, çelme takmayı, başkalarının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış, her zaman dairesinin dışına atmış bir davadır. Tarih, davasına ihanet edenleri nasıl onursuzca yok olup gittiğinin örnekleriyle doludur. Bizim dahi yakın tarihimiz davasına ihanet eden, partisine ihanet eden, kendisini seçen milletine ihanet edip zillete düşen isimlere şahit olmuştur. İşte onları hiç kimse hatırlamıyor. Onların iftiralarını hiç kimse hatırlamıyor."

"İSİMLER GELDİ GEÇTİ AMA DAVA BURADA"

"Okyanus ötesinden gelen telefonlarla istifa edenleri, darbecilerin tehditlerine boyun eğenleri, darbecilerin getirdikleri haberlere inananları bugün hiç kimse hatırlamıyor. Ama Allah'a hamd olsun bu dava dimdik ayakta duruyor ve umutla geleceğe ilerliyor. Safını cesaretten yana belirleyenler işte bugün izzetleriyle, şerefleriyle, haklı gururlarıyla buradalar. Başkalarının oyuncağı olanlar ise çoktan unutuldular. Bu büyük dava, bu kadim dava, nice isimler gördü, nice isimlere şahit oldu. O isimlerin hepsi geldi ve geçti ama dava işte burada. Bugün de bundan sonra da isimler değişecek. Hiçbirimiz bu dünyada baki değiliz. Hepimiz faniyiz. Bu dava uğruna emek sarf edenler hayırla yad edilecek. Bu dava uğruna, canını, malını, mesaisini ortaya koyanlar hiç unutulmayacak. Bu dava dairesi içinde, arkasında eser bırakanlar belki de asırlar boyunca hatırlanacaklardır."

"YENİ BİR TARİH YAZACAĞIZ!"

"Milletvekili sayımızın ikiye çıkmasında emeği geçen milletvekilimize, belediye başkanımıza, STK'larımıza ve halkımıza teşekkürü borç biliyorum. Yiğit Bayburtlular, dava arkadaşlarım, milletvekili aday adaylarım tabi bu da yetmiyor. Biz tarih yazmayı seven bir şehiriz çalışmalarımızı artıracağız. Önümüzdeki genel seçimde Yeni Türkiye'nin Başbakanı'yla daha çok çalışarak 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuza ulaşarak bu millete efendi değil hizmetkar olacağız. Sırt sırta,omuz omuza durmadan yılmadan bıkmadan yeni bir tarih yazacağız! Hep beraber sabırla umutla bu büyük davanın tarihine şahit olacağız. 07 Nisan'dan sonrada aynı duygularla başarılara hep birlikte koşacağız ve 7 Haziran'da rekorlar kıracağız. Adaylarımızın hiç birini birbirinden ayırt etmedik. Hepsini baştacı ettik. Çıkmış oldukları bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun."

Kobal'ın konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Mete Memiş ise, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye ve dünya açısından önemine değindiği konuşmasında tüm aday adaylarına başarılar diledi.

Toplantı, aday adaylarının hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

22 ADAYDAN 19'U KATILDI

Öte yandan Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt eski milletvekili Fetani Battal ve Barış Fidan'ın katılmadığı aday tanıtım toplantısında Abdurrahman Polattimur, Abdulkadir Karaoğlu, Ahmet Yolcu, Atilla Güler, Erol Koral, Fatih Ocaklı, Hacı Bayram Koman, Hacı Ali Polat, İlker Hancı, Murat Bahadır Akkoyunlu, İsrafil Kahraman, Mustafa Akbaş, Raci Bayrak, Salim Arslanhan, Selim Budak, Şahap Kavcıoğlu, Ufuk Kalekahyası, Ünsal Kıraç ve Veysel Akbaş hazır bulundu.
Son Güncelleme: 01.03.2015 21:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.