Vali Yurdakul: 81 İl İçinde Benim Hayatımı Değiştiren Bir İl Varsa Oda Bitlis’tir

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, “81 il içinde benim hayatımı değiştiren bir il varsa oda Bitlis’tir” dedi.Açıklanan son valililer kararnamesiyle İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak merkeze çekilen Bitlis Valisi Veysel Yurdakul...

Vali Yurdakul: 81 İl İçinde Benim Hayatımı Değiştiren Bir İl Varsa Oda Bitlis’tir

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, “81 il içinde benim hayatımı değiştiren bir il varsa oda Bitlis’tir” dedi.Açıklanan son valililer kararnamesiyle İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak merkeze çekilen Bitlis Valisi Veysel Yurdakul...

21 Şubat 2014 Cuma 03:11
Vali Yurdakul: 81 İl İçinde Benim Hayatımı Değiştiren Bir İl Varsa Oda Bitlis’tir
Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, “81 il içinde benim hayatımı değiştiren bir il varsa oda Bitlis’tir” dedi.

Açıklanan son valililer kararnamesiyle İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak merkeze çekilen Bitlis Valisi Veysel Yurdakul için Bitlis’in Tatvan ilçesinde veda programı düzenledi.

Duygulu anlar yaşandığı veda programında konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, “Cenabı hak belki bize çok büyük projeleri realize imkanı vermedi. Bir buçuk yılda hayal ettiklerimizin sadece yüzde 5’ini yapabildik. Ama cenabı hak bir duamızı kabul etti. Bu kardeşlerimizin duasına ve sevgisine bizleri mazhar kıldı. Buda benim için kasemle söylerim bu gün itibariyle İstanbul Valiliğine atanmamdan çok daha önemlidir.” Dedi.

“81 İL İÇİNDE BENİM HAYATIMI DEĞİŞTİREN BİR İL VARSA ODA BİTLİS’TİR”

Konuşmasında insanların hayatını değiştiren düşünürler, anılar ve şehirler olduğuna dikkat çeken Vali Yurdakul, İnsanların hayatını değiştiren düşünürler vardır. İnsanların hayatını değiştiren anılar vardır. İnsanların hayatını değiştiren şehirler vardır. Doğrusu benim de hayatımı değiştiren iki düşünür ve bir şehir var. Benim yaşamımda hayat maceramda. Bu düşünürlerden birincisi Bitlisli, ikincisi de Bitlisli. Şunu ifade etmek gerekirse 81 il içinde benim hayatımı değiştiren bir il varsa oda Bitlis’tir. O bakımdan ben sadece ve sadece Bitlislilere bu konuşmada teşekkür ederim. Benim hayatımı değiştirdiniz. Benim geleceğime yol verdiniz. Bitlis toprağı adam olmak için iyi bir toprak. İnşallah bizlerde adam olma çabasında iyi bir yol almışızdır. Zaten bir insandan Allah razı olduktan sonra insan daha ne arar ki. Dünya sultanlığı, İstanbul yada Antalya Valiliği ne işe yarar ki. Cenabı hak bize böyle bir şeyi gösterdi. Bitlis İnsanının doğasına, teveccühüne mazhar olduk. Ve inşallah bu teveccüh bu mazhariyet Bitlis’imizin daha iyi daha refah ve varlık içinde, daha gelişmiş dönemlere gidişinin bana göre önemli bir işaretidir.” Diye konuştu.

“PROJELERİMİZE KÖSTEK OLANLARA DA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Görev süresince güzel günlerinin geçtiğini dile getiren Vali Veysel Yurdakul, “Benim görev süremde bana destek veren bana zaman zamanda köstek veren, projeleri engelleyen arkadaşlarımızda oldu. Ama başta onlara özellikle projeleri engelleyen arkadaşlarıma özellikle çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar bizi kamçıladı. Onlar bizim hırsımızı teşvik etti. Hatta kabiliyetimizi geliştirdi. Biliyorsunuz serçeye uçmayı Atmaca kuşu öğretir. Eğer Atmaca Serçeye musallat olmasa Serçe uçmayı öğrenemez.”

“PROJELERDE AKSAMA OLURSA HAKKIMI HELAL ETMEM”

Görev yaptığı bir buçuk yıllık sürede önemli projelere zemin hazırladıklarını anlatan Vali Yurdakul, hayata geçirilmesi planlanan projelerin aksaması durumunda hakkını helal etmeyeceğini bildirerek şöyle konuştu: “Arkadaşlarımızla sohbet ederken bazı küskünlüklerini gördüm. Efendim siz tayin oldunuz artık bu işler zora girer gibi bir yaklaşım oldu. Arkadaşlar buradan bu vesile ile şunları ifade ediyorum. Eğer jeotermal projemiz, jeopark projemiz, turizm projemiz ve diğer projelerimizde bir aksama olursa burada basında şahidimdir ben hakkımı arkadaşlara helal etmiyorum. Bitlis’in Valisi olduğumuz için değil. Biz Bitlis’in hadimi olduğumuz için bu düşüncedeyiz. Bizler ister burada olalım ister İstanbul’da olalım, ister bir başka yerin valisi olalım yada olmayalım ama Bitlis elinde sonunda bu ön görülen yere çıkacak. Ve inşallah sadece kendi bölgesini değil, bütün Türkiye’de örnek bir vilayet olacaktır.”

“ASLA VE ASLA KIRGIN VE KIZGIN DEĞİLİZ”

“Zaman zaman soruyorlar “hüzünlü müsünüz?, kırgın mısınız?”” diyen Yurdakul, “Asla ve asla kırgın değiliz. Devletimiz bizim gibi bir köylü çocuğunu 7 yaşında yetim kalmış bir çocuğu bir valilik unvanıyla bir yere getirdi koydu ve Türkiye’nin en asil en manevi kentine vali yaptı. Siz geldiğiniz usulle valilikten gidersiniz bu böyledir. Bu yüzden ben devletime, hükümetime ve siyasilerimize buradan sadece teşekkür ederim. Bizim kırılmayla, hüzünle, alınganlıkla kaybedecek vaktimiz yok. Bizim hedefimiz çok büyük. İnşallah bu büyük hedefe de hep birlikte gideceğiz. Ama biz burada olalım yada olmayalım hiç önemli değil.” Şeklinde konuştu.

Vali Yurdakul’dan sonra konuşan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan’da Vali Yurdakul’dan çok şey öğrendiklerini bundan sonrada gerek kişiliği ve gerekse idareciliği bakımında örnek teşkil eden Vali Yurdakul’u kendilerine örnek alacaklarını dile getirdi.

Vali Yurdakul’a kısa sürede yaptığı hizmetlerden çalışma arkadaşları adına da teşekkürlerini ifade eden Kaymakam Erkan, Vali Yurdakul’a iş ve aile hayatında başarı ve mutluluk dileğinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Yurdakul’a ve eşine hediye takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.