01 Ekim 2016 Cumartesi

Balıkesir- Ankara tren seferleri Hafta da 3 gün olacak.

Karesi Ekspresi ile Mavi Tren’in trafiği, yol yenileme çalışması nedeniyle yeniden düzenlendi. 1 Nisan’dan itibaren Karesi Ekspresi’nin Ankara-Balıkesir-Ankara seferleri iptal edildi.

04 Nisan 2013 Perşembe 14:15
Balıkesir- Ankara tren seferleri Hafta da 3 gün olacak.
Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar yaptığı açıklamada, 'Gökçedağ-Nusret istasyonları arasında 1 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak 110 km yol yenileme çalışmaları nedeniyle tren trafiğinde düzenleme yapıldı' dedi. 

Aksanyar; 'Hat yenileme çalışmaları ilçe halkında yanlış anlamalara neden oluyor. Hat yenileme çalışması 30 milyonluk bir proje ve Dursunbey ilçesinin Gökçedağ köyü ile Kepsut’un Nusret köyleri arasındaki 110 km  lik bölümü kapsamaktadır. Yapıla haberler de  “Yol yapım çalışmaları tamamlanıncaya kadar sürecek yeni trafik akışına göre, 1 Nisan’dan itibaren Karesi Ekspresi’nin Ankara-Balıkesir-Ankara seferleri iptal edildi. Karesi Ekspresi, bu tarihten itibaren Basmane-Balıkesir-Basmane arasında, İzmir Mavi Treni ise Ankara-Kütahya-Afyon Ali Çetinkaya-Uşak-Manisa-Basmane-Ankara arasında işletilecek” şeklinde çıkması, Yol çalışmaları tamamlanana kadar Balıkesir-Ankara arasında hiç tren seferi yapılmayacak şeklinde algılandı. Yol yenileme çalışmalarını üstlenen firma yetkilileri ile görüştüğümde Pazartesi- Perşembe akşamı arası Tren yolu trafiğe kapanacak. Cuma sabahı ile Pazar Akşamı arasında Balıkesir istikametine de, Ankara istikametine de Tren seferi olacak' dedi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Dursunbey'de Belediye Tarafından Gerçekleştirilen Hizmetleri Başarılı Buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Dursunbey Gazetesi
ARŞİV