banner399
29 Eylül 2016 Perşembe

Dursunbey-Balıkesir Arasında Daha Kaç Can Yanacak?

Balıkesir Dursunbey arası kara yolu üzerinde Dada ve Naipler köylerinin mevkilerinde bulunan ve çok sayıda ölümlü kazaların yaşandığı tehlikeli virajlarla ilgili halen bir çalışma başlatılmadı.

19 Kasım 2013 Salı 10:20
Dursunbey-Balıkesir Arasında Daha Kaç Can Yanacak?
Foto galeriye git

RAMAZAN ATAM
ÖZEL HABER

Dursunbey - Balıkesir arasında bulunan ve birçok ölümlü kazanın yaşandığı Naipler virajlarında halen bir çalışma başlamamış olması, 2014 yılında da bu tehlikeli virajlar ile ilgili bir çalışma yapılmayacağı bilgisi, Duble yol çalışmalarının yavaşlaması, bu güzergâhı kullanan şoförleri ve Dursunbey halkını isyan ettirdi. Mayıs 2012 yılında başlayan duble yol çalışmalarında, Kepsut -Dursunbey arasında 4 taşeron firma ile yol çalışmaları başlamıştı. Yol çalışmalarının ilk etapta hızla sürdürülmesi Dursunbey halkını oldukça sevindirmişti. Şimdi ise sadece yüklenici Firma kendi araçları ile yolda çalışmalarını devam ettiriyor. Öte yandan yaklaşık 1,5 yıldır devam eden yolda Kepsut- Eyüpbükü köyü arasında Bitümlü sıcak karışım işi asfaltın 10 km’si tamamlandı. Ayrıca Göbel köy yolu ayrımından Karagöz köy yolu ayrımına kadar olan 5 Km’lik kısımda kazı ve yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

ÖLÜM VİRAJLARI 2014 YILI İÇİNDE BİRAN ÖNCE BİTİRİLMELİ

Balıkesir- Dursunbey yolunun kanayan yarası Dada köyü ve Naipler köyü arasında bulunan ve her yıl onlarca kazaya sebep olan virajların halen ortadan kaldırılmasıyla ilgili bir çalışma hala başlamadı.

Müteahhit firma yetkililerinden alınan bilgiye göre 2013 yılı ve 2014 yılında bu bölge ile ilgili bir çalışmanın yapılmayacağı öğrenilirken, bu bölgede sıkça yaşanan Trafik kazalarının devam edeceği de gözler önüne serilmiş oldu. Bu bölgede Ekim ayında bir minibüsün bu virajda şarampolden uçması ve iki kişinin yaşamını yitirmesi, bu bölgelerdeki virajların çok tehlikeli olduğunu göstermişti. Yetkililerin Dada Köyü ve Naipler Köyü arasında kalan bu virajlı bölgede bir an evvel çalışmaların başlatılmasını isteyen Dursunbey halkı, özellikle yabancı araçların trafiğinin arttığı bu yoldaki kazaların göz önüne alınmasını istediler.

VİRAJLAR KAN GÖLÜNE DÖNMESİN

Balıkesir- Kütahya arasın yolun trafiğe açılması ile özellikle Tır ve Kamyon trafiğinin arttığı yolda tehlikeli virajları fark edemeyen sürücülerin sık sık kaza geçirdikleri gözlemleniyor. Vatandaşlar bu yolların bir an önce düzeltilip güvenli yolculuk yapmak istediklerini belirttiler.

KAZA HABERLERİ İÇİN RESME TIKLAYIN
Dursunbey Naipler'de Minibüs Şarampole Uçtu


Dursunbey'de Devrilen Minibüs İçin Yardıma Giden Umke Ekibi Kaza Yaptı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Dursunbey'de Belediye Tarafından Gerçekleştirilen Hizmetleri Başarılı Buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Dursunbey Gazetesi
ARŞİV