Dursunbey Danışma Ve Dayanışma Toplantısı Yapıldı

2002 Yılından bu yana yapılan ve Dursunbey Adına Önemli kararların alındığı Dursunbey Danışma ve Dayanışma Toplantılarının bir yenisi Suçıktı'da yapıldı. Toplantıya Balıkesir Milletvekili Ali Osman SALİ Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir ALKAN ve çok sayıda yetkili ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

Dursunbey Danışma Ve Dayanışma Toplantısı Yapıldı

2002 Yılından bu yana yapılan ve Dursunbey Adına Önemli kararların alındığı Dursunbey Danışma ve Dayanışma Toplantılarının bir yenisi Suçıktı'da yapıldı. Toplantıya Balıkesir Milletvekili Ali Osman SALİ Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir ALKAN ve çok sayıda yetkili ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

10 Ocak 2011 Pazartesi 03:38
Dursunbey Danışma Ve Dayanışma Toplantısı Yapıldı

HÜDAYİ DEMİRHAN
Dursunbey Danışma ve Dayanışma Toplantısına Dursunbeyli Olan Balıkesir Milletvekili Ali Osman SALİ, İlçe Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir ALKAN, Dursunbey Meslek Yüksek Okulu yeni Müdürü Yrd.Dç.Dr.Raif KURTARAN, Belediye Başkanı Mehmet Ruhi YILMAZ, Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekimi Bilal KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail DEMİREL, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve çok sayıda Basın mensubu katıldı.

Dursunbey’de yapılan ve yapılacak olan Kamusal hizmetlerin görüşüldüğü toplantının ana gündeminde Yol, Eğitim ve Sağlık konuları ele alındı. Açılış konuşmasını Dursunbey Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK'ün yaptığı toplantıda 2010 Köydes projesi kapsamında 30 proje, özel idareden tarafından yapılan 53 proje ile toplamda 83 proje çalışması yaptıklarını ifade eden Küçük  bunların toplam değerini 2.190.000,00 TL olarak açıklardı.Bu projelerin ana başlıklarını İçme suyu,Sulama,Yol,Kanalizasyon ve çevre Düzenlemesi olarak sıralayan Kaymakam Küçük 2011 yılında ise Projelerin Devam edeceğini bildirdi. Eğitim ile ilgili Çalışmalarının olduğunu da açıklayan Dursunbey Kaymakamı  Selimağa Köyünde 6 derslikli ilave bir bina yapacaklarını açıkladı.Ayrıca Sadullah özer İlköğretim okulunun akıbeti ve yeni yapılan Ankara yoluna yapılması düşünülen Okulla ilgilide çalışmaların olacağını bildirdi.

Belediye Başkanı M.Ruhi Yılmaz en önemli sorunlarının yol olduğunu belirtirken Yeni Yapılan Ankara yolunun önümüzdeki yıl haziran ayına kadar bitmesi ilçemize nefes aldıracaktır ve daha sonrada bu yol ile ilgili duble yol projesinin üzerine gideceklerini ifade etti. Dursunbey’in sorunlarına sahip çıkmak için Danışma ve dayanışma Toplantılarının yapıldığını ve burada alınan kararların çoğunun hayata geçirildiğini dile getirirken, gerekirse milletvekilimiz ile birlikte Sağlık Bakanımızın kapısını aşındırarak yeni bir hastane için başvuracaklarını ifade etti.

Toplantıda Milli Eğitim Müdürü İsmail DEMİREL Eğitim alanında katılımcılara bilgi verirken; Dursunbey'de toplam 6.900 öğrenci bulunduğunu 92 araçla 107 yerleşim yerinden 1353 öğrencinin taşındığını öğrencilere hergün sıcak öğle yemeği verdiklerini açıkladı. Milli Eğitimde en büyük sorunun Öğretmen olduğunu ifade eden İsmail Demirel okul öğrencisi öğretimde problemlerinin olmadığını fakat ilköğretim ve ortaöğretimde toplam 172 öğretmen açığının bulunduğunu ve 45 de hizmetliye ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi. Dursunbey’de toplam Öğretmen ihtiyaçlarının 510 olduğunu şu anda ise 494 öğretmen bulunduğunu ve bu 494'ün içinde 96 tanesinin ücretli çalışan vekil öğretmen olduğunu ifade etti. Dursunbey’de bir Ehliyet Kursunun bulunduğunu ve insanların ehliyet sınavı için Balıkesir’e gitmesinin gerek olmadığını ifade eden Demirel Milletvekilimiz ali Osman Sali’nin Destekleri ile Sınavları Dursunbey’de yapacaklarını ifade etti.

Balıkesir Milletvekili Ali Osman SALİ ise konuşmasında öğretmen ihtiyacı konusunda daha önce bunun aşıldığını, Dursunbey’in Üvey Evlat sendromundan artık çıkması gerektiğini ifade etti. Kamu personelini uzun süre bir yerde tutma imkanının bulunmadığı için, zorunlu hizmetle gelenlerin görevlerini tamamlayıp Dursunbey’den gitmelerinin engellenemeyeceğini, ancak konu ile ilgileneceklerini dile getirdi.Ayrıca Dursunbey’e Yapılan yolun duble yola dönüştürülmesi ile ilgili projelerinin sürdüğünü belirten milletvekili Ankara’ya tüm sorunları iletiyoruz ve sorunlara çare arıyoruz Dursunbeylilerin talepleri bizim için emirdir ve bu toplantıda alınan kararın hayata geçirilmesi için ne gerekirse yapacağımın sözünü veriyorum diye konştu.

Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekimi  Bilal KAYA katılımcılara yaptığı sunumda Balıkesir ve İlçelerine yapılacak Hastaneler için projeler olduğunu ve sağlık bakanlığı tarafından da bunların onaylandığını ifade etti.Bu kapsamda Dursunbey'e de Mevcut hastanenin yanında bulunan eski Meteoroloji binası alanına ek bina yerine yeni bir hastane yada Bulunacak başka bir yere yeni bir hastanenin yapılması gerektiğini ifade etti.Mevcut hastanenin hastaların taleblerini karşılayamadığını ve bu sebeble hastaların çevre il ve ilçelerde bulunan hastanelere gittiğini bununda Dursunbey için büyük bir kayıp olduğunu dile getiren Kaya şu an kullanılan hastanenin artık görevini tamamladığını ve binanın bazı yerlerinin artık kullanılamayacak hale geldiğini ifade etti.Sivil toplum örgütlerince destek alan bu sunuma Milletvekili Ali Osman Sali de destek verdi.

Toplantı Milletvekili Ali Osman Salinin Teşekkür Konuşması ile sona ererken Dursunbey’de İlerleyen Günlerde Yol,Eğitim ve Sağlıkla İlgili önemli ilerlemelerin olacağı bildirildi.

FOTO VE VİDEOLAR GELECEK

Son Güncelleme: 10.01.2011 03:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibrahim güven 8 yıl önce

Şu haberi okuduğumda canım memleketimin haline o kadar üzüldümki ama birde düşümdüm.....'halimize güldüm.Marmara nın güney doğusu ile iç egenin kuzey doğusuna sıkışmış temiz halishane duygulara sahip in sanların yaşadığı bu şirin ilçenin yürekler acısı haline ister istemez güldüm.Bu arada hiçmi hiç aziz nesini sevmem ,ama hak vermeye de başlamadım değil.Yukarıdaki yazılanlardan anladğıma göre verilen brifinglerden anlaşılacağı üzere memleketin ahval-i durumu berbat.Brifingi veren
ilçe m.Eğ

Avatar
ibrahim güven 8 yıl önce

bakın bu memleketin nüfusu 70 000 idi.Her geçen gün nüfusumveriyor.Siyasiler kendi geleceklerinin peşinde olacaklarına,sırça uz göç köşklerinden çıkıp memleketin ahval-i durumuna bir baksınlarda ağlanacak halimize artık gülmeyelim.

Avatar
ibrahim güven 8 yıl önce

Brifingte deniyor ki 172 öğretmen açığımız var.21 yy Türkiye sine yakışıyormu.Ne kadar yazık.yazık ki ne kadar yazık.Birde öğretmen olarak vekiller atmışsınız bu çağda hala vekil öğretmenlerle gün geçiştiriyorsunuz.Bari dersler boş geçiyor ise bende geleyim derse gireyim.Hiç değilse formasyonunu almış biri olarak.Matematik dersine muhasebeciyi fen dersine ziraat mühendisini sokarak bu işleri geçiştiremezsiniz.Lütfen eğitim konusuna sahip çıkalım.Geçen sene ilçemizden güzel okullara giren çocukla

Avatar
ARİF BAYIRBAŞI 8 yıl önce

EVET ÇOK GÜZEL PEMBE HAYELLER AYNEN BÖYLE OLUR HASTANEMİZDE DOKTOR YOK DOKTOR KALKIYORUZ HASTANE YAPMA PEŞİNDEYİZ .YAPALIM ÇOK GÜZEL OLMASIN DİYON YOK AMA ŞUA AN BU MEMLEKETTE YAŞAYAN BİZLERİN SUÇU GÜNAHI NE HASTANEYE GİT 1 DOKTOR VAR AKŞAMA KADAR MUAYENE OLACAĞIM DİYE BEKLE TABİ BAŞKA İŞİN NE HASTASIN BEKLE SÜRÜN EVET BRİFİNGE SELAM SÜRÜNMEYE DEVAM.....

Avatar
bursadan 8 yıl önce

dursunbeye dursunbeylinin faydası yokki zararından başka... iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın demiş atalarımıız