banner400
30 Eylül 2016 Cuma

Dursunbey Mezar Mahallesinde Büyük Yangın

Balıkesir’in Dursunbey İlçesinde bir evde başlayan yangın evin bitişiğindeki diğer üç eve de sıçradı yangın bir saatlik çalışmanın ardından söndürülebildi.

16 Mart 2013 Cumartesi 15:56
Dursunbey Mezar Mahallesinde Büyük Yangın
Foto galeriye git4 EV KÜL OLDU

Dursunbey Çiftçi mahallesi Mezar aralığı sokak’ta bugün saat 15.30 meydana gelen yangın kısa sürede evin bitişinde bulunan diğer 3 eve de sıçradı. Osman Durna isimli vatandaşın evinde başlayan yangın Adil Kuyucu, İsmail Kızılöz, Ramazan Göçen’in evine sıçrarken yangın kısa sürede büyüdü.

Alevleri gören vatandaşlar hemen 110 itfaiyeyi arayarak yardım isterken Orman işletmesi de aranarak yardım istendi.  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri dar sokakta bulunan evlerin çatısını saran alevlere müdahale etmek te güçlük çekerken vatandaşlarda ekiplere yardım etti. Olay yerine kısa sürede gelen Polis Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç komutasında olay yerinde güvenlik şeridi oluştururken, meraklı kalabalığı da olay yerinden uzaklaştırdı.Yangında evleri yanan vatandaşlar fenalık geçirirken olay yerine gelen 112 ekibi fenalaşan 3 kişiyi hemen Dursunbey Devlet Hastanesine kaldırdı.

Yangının fark eden bazı vatandaşlar yangının küçük çocukların ateş ile oynadığı sırada çıktığını iddia ederken, yangının başladıktan kısa bir süre sonra Osman Durna’ya ait evde tüp patlamasının meydana geldiğini belirttiler. Bu sırada evde olan küçük çocuk ve bir kadın alevler arasında kalmaktan son anda kurtarıldı.

Yangına Dursunbey Belediyesine ait 3 itfaiye ile bir videonjorlü su tankı müdahale ederken yangında itfaiye ekiplerinin yetersiz kaldığı gözlendi. Yangına Dursunbey İtfaiyesi zamanında müdahale etti. Fakat olay yerine gelen ilk itfaiyenin küçük olması ve yeni olan büyük itfaiyenin geç gelmesi vatandaşlar arasında tepkiye neden oldu. Vatandaşlar itfaiye ekiplerine suların bittiği esnada sitem ederken, Dursunbey Orman işletmesine ait araçlarında olay yerine yarım saat sonra gelebilmesi ev sahiplerini kızdırdı. Orman ekiplerinin yangına Kış ayları şartlarına göre normal süresinde geldiği ve araçların ihbardan kısa süre sonra çalıştırılıp ısınması gerektiği için geç geldiği öğrenildi. Yangına müdahale eden ekiplere bazı vatandaşlar yardım ederken yangın bir saat sonra kontrol altına alınabildi.

Olay yerine kısa sürede Gelen Dursunbey Belediye Başkan vekili İdris Ocaktan ve Cemal Ergenç itfaiye ekiplerine çeşitli talimatlar verdiler. İlk müdahalenin ardından itfaiyenin eksikleri ile ilgili çeşitli notlar aldığı gözlenen Başkan Yardımcısı Ergenç, bu eksiklikleri yazılı hale getirdi. Başkan Vekili Ocaktan’da evi yanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak gerekli tutanakların tutulacağını belirtti.


Yangın ile ilgili incelem başlatılırken yangının bitişik olan adada bulunan diğer evlere sıçramaması sevindirdi.


VİDEO HABER


Dursunbey'de Alevli GÜn ile djhudu
Dursunbey'de Yangın 4 Ev Kül Oldu ile djhudu

Anahtar Kelimeler: YangınDursunbeyItfaiyeAlev

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Dursunbey'de Belediye Tarafından Gerçekleştirilen Hizmetleri Başarılı Buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Dursunbey Gazetesi
ARŞİV