Dursunbey'de Ortak Kanı 'En Az Bir Milletvekili Çıkmalı'

Dursunbeyde seçim yaklaştıkça heyecanda artıyor. Dursunbeyde seçim öncesi Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri Seçimlerle ilgili görüşlerini açıkladı.Dursunbeyden en az bir milletvekilinin çıkartılması gerektiğini dile getiren yöneticiler bunun önemine dikkat çekti.

Dursunbey'de Ortak Kanı 'En Az Bir Milletvekili Çıkmalı'

Dursunbeyde seçim yaklaştıkça heyecanda artıyor. Dursunbeyde seçim öncesi Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri Seçimlerle ilgili görüşlerini açıkladı.Dursunbeyden en az bir milletvekilinin çıkartılması gerektiğini dile getiren yöneticiler bunun önemine dikkat çekti.

08 Mart 2011 Salı 12:22
Dursunbey'de Ortak Kanı 'En Az Bir Milletvekili Çıkmalı'

RAMAZAN ATAM'ın Haberi:

Sivil Toplum Örgütleri  Dursunbey’li Milletvekili istiyor.

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde seçim yaklaştıkça heyecan artıyor. Dursunbey Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ayrı ayrı demeçler vererek, Dursunbey ilçesinden bir kişinin Balıkesir Milletvekili olmasının öneminde birleştiler. Tüm Başkanlar Dursunbey ilçesinin AKP’nin kalesi konumunda olduğunu vurgulayarak , Aday sıralamasında Dursunbey’e bir kontenjan verilmesi taraftarı olduklarını söylediler.

Esnaf ve Sanatkarlar  Odası Başkanı

Kamil Sincanlı 

İlçemiz son 20–25 yıldır bir Milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndererek; siyasette söz sahibi olduğunu kanıtlamış bir bölgedir. İlçemizi ve ilimizin kırsal kesmini başarıyla temsil eden özelliklede son iki dönemde Ülkemizin pek çok sorununa somut öneriler ve çareler üreten milletvekili kontenjanımızın devamı en büyük arzumuzdur. Mevcut Milletvekilimizden son derece memnun olduğumuzu ve desteğimizin kendisini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni dönemde de göreceğimiz arzusu ile devam ettiğini beyan eder saygılar sunarım.

 

Dursunbey Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı

 Mustafa Dayı

İlçemizden milletvekili olduğu sürece, ilçemize yararlı olacağı bir gerçektir. İki dönemdir Milletvekilimiz olan Sayın Ali Osman Sali vasıtasıyla ilçemizin pek çok sorunu halledilmiştir. Tabi bu beyanla önümüzdeki Milletvekili seçimlerinde tekrar bir milletvekilimizin olmasını isterim. İsmim beyan etmeden muhtemelen İktidar partisinin seçilebilir sırasında Dursunbey’li bir adayın olmasını haliyle isterim. Diğer siyasi oluşumlardan da aynı şekilde Dursunbey’ li adayları görmek isterim. Her şeyden önce benim düşüncemdeki siyasi partinin adı Dursunbey’dir. Aklın ve mantığın kabul edeceği, İlçemin yararına olacağı her düşünce ve oluşumun destekçisiyim ve yanında olacağım.

 

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı

 Osman Kolukısa

Yaklaşan genel seçimlerde önemli olan şey şu, eğer nasip olursa seçilecek olan milletvekilimizin hangi partiye mensup olduğu veya kim olduğu veya düşüncelerinin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Bence en önemli olanı içinin millet ve özellikle de memleket sevdası ile dolu olmasıdır. Önemli olan diğer bir konu ise 550 tane milletvekili’ nden oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nde muhakkak ki bir de olsa ilçemizden, memleketimizden birinin olması İlçemiz menfaatinedir. Diğer önemli olan unsur ise eğer memleketlilerimizden bir tanesi dahi olsa TBMM’ ye girebilirse onun tek derdinin ilçemizi geliştirmek, ilçemize yeni yatırımlar yapılmasına ön ayak olmaktır. Herkese eşit şekilde davranıp, ayrım gözetmeksizin değişik spekülasyonlara sebebiyet vermeden görevini  layıkıyla yerine getirmesidir. Seçimlerin şimdiden halkımız ve ilçemiz için hayırlı olmasını dilerim.

 

Dursunbey Ziraat Odası Başkanı

Özcan Savur

Balıkesir ili 4 ayrı bölgeden oluşur. Bu bölgeler Merkez, Bandırma, Körfez, Gönen ve Kırsal kesimden oluşmaktadır. Biz kırsal kesimden 7 ilçe (Bigadiç, Sındırgı, Kepsut, Balya, Savaştepe, İvrindi ve Dursunbey)’nin içinde en yüksek oy potansiyeline sahip yer Dursunbey ilçesidir. Yerel, Genel ve Referandum da iktidar partisinden yana en yüksek oyu veren Dursunbey ilçesinin Milletvekili sıralamasında iyi bir yerde olacağını ve bu tercihin Dr. Ali Osman Sali’den yana kullanılmasını istiyorum. Gerçek Milletvekilliğini yapan, ilçelerimiz, İlimiz ve Ülkemiz için yapılacak olan tüm çalışmalarda işin mutfak kısmında yer alan tecrübeli, Bürokrat ve siyaset adamı olan Dr. Ali Osman Sali’ ye destek çıkılacağına inanıyorum.

 

Dursunbey Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı

 Şeref Eğinli

Dursunbey 2000 km² yüzölçümü ve 102 köyü ile birçok İl den daha büyük, Bandırma Edremit, Ayvalık gibi ilçelere göre daha az gelişmiş, dolayısıyla daha büyük ihtiyaçları olan bir ilçemizdir. Sorunlarımızın çözümünde dün olduğu gibi bu günde bizi tanıyan, içimizden birisinin bizleri Ankara’da TBMM’de temsil etmesi en önemli önceliğimizdir. Bu bağlamda basında isimleri geçen tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.    

 

 

 Dursunbey Keresteciler ve Ambalajcılar Derneği Başkanı

 Osman Bahçavan

Referandumda %85,5 evet oyu ile Ege bölgesinde birinci olan ilçemiz 24.  dönem Milletvekili seçimlerinde, iki dönemdir Balıkesir Milletvekili olarak mecliste görev yapan Dr. Ali Osman Sali’ nin hak ettiği sıralamaya girmesini arzu etmekteyiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Plan Bütçe Komisyon üyesi olan Aliosman Sali, bölgemiz sorunlarını yakinen bilen ve bölgemizde sevilen, sayılan kişiliğe sahip birisidir. İlçemiz Balıkesir coğrafyasında en geniş yüzölçümüne sahip olduğundan bölgemizden, ilçemizden bir kişinin Balıkesir Milletvekili olarak TBMM’de ilimizi ve ilçemizi temsil etmesini istemekteyiz. Dursunbey halkı olarak desteğimiz tamdır.

 

Son Güncelleme: 08.03.2011 12:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.