banner225
29 Eylül 2016 Perşembe

Dursunbey'in Gözbebeği İmam Hatip Lisesi Kız Öğrenci Yurdu(VİDEO)

Dursunbey İmam hatip Lisesi yaptırma ve yaşatma Derneği’nin yapmış olduğu Ortaöğretim Kız yatılı Yurdu, ev konforunda hizmetleri ve çeşitli faaliyetleri ile göz dolduruyor.

22 Kasım 2012 Perşembe 10:47
Dursunbey'in Gözbebeği İmam Hatip Lisesi Kız Öğrenci Yurdu(VİDEO)
Foto galeriye git
Yaklaşık 6 yıldan bu yana Dursunbey’de Kız Öğrencilerin rahat ve güvenli ortamlarda eğitimlerini sağlamaları, bunun yanında Kuran-ı Kerim ve Arapça dersleri ile dini bilgilerin pekiştirilmesinin sağlandığı Dursunbey İmam hatip Lisesi yaptırma ve yaşatma Derneği Ortaöğretim Kız yatılı Yurdu faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.


Eğitim ve Öğretime önem veren Yurt, çeşitli branşlarda öğrencilere uzman öğretmenlerce etüt vermeye devam ediyor. Bunun yanında öğrencilerin keyifli vakit geçirmeleri için çeşitli faaliyetler hazırlayan yurt yönetimi son olarak ebru eğitimi kursları ile öğrencilere sosyal açıdan zenginlik kazandırıyor. Temiz, Düzenli ve huzurlu bir ortam ile 100 kız öğrenciye barınma imkânı sağlayan yurt her geçen gün başarı çıtasını bir ileriye taşıyor. Yurdun yeni açıldığı yıllarda öğrenci talebinin az olması Yurt yönetimini yıldırmazken o yılların meyveleri son üç yıldan bu yana alınıyor. 100 öğrenci kapasiteli yurt bu sayıyı çoktan tamamlarken, bu sayı kadar talepte geri çevrilmek zorunda kaldı.

Yurdun hizmetleri ile ilgili açıklama yapan Yurt Müdürü Mustafa Canlı, Halk Eğitim Merkezi ile birlikte kurs açtıklarını bu kurs ile 2 sınıf ve 4 öğretmenin öğrencilere hizmet verdiğini söyledi. Arapça kursunun yanında Etütler ile YGS’yi destekleme kursları yaptıklarını belirten Canlı, Sosyal faaliyetlere destek içinde ebru çalışması başlattıklarını belirtti. Bunun yanında Belletmenler aracılığı ile öğrencilere Kuran-ı Kerim dersi verdiklerini söyleyen Yurt Müdürü yıl içerinde yaptıkları programlar ile Dursunbey halkına dini programlar sergilediklerini hatırlattı. Dursunbey’in bayanlarından yardım alınarak zaman zaman öğrencilere aile ortamı hazırladıklarını söyleyen Canlı bu şekilde öğrencilere aile ortamı hazırladıklarını belirtti.

Yıl içerisinde yaptıkları faaliyetler ile adından sıkça bahsettiren bu yurtta kız öğrencilerin rahat edebilmesi için her şey düşünülmüş. Rehber hocaların her an yanlarında bulunduğu öğrenciler, program dâhilinde çeşitli etkinliklere imza atarken Dursunbey halkı bu yurdun faaliyetlerini yakından takip ediyor.

 
YURDUN BİR TAKIM FAALİYETLERİ İÇİN ALTTAKİ LİNKLERE TIKLAYIN

Dursunbey'de Muhteşem Kuran Kursu Mezuniyet Töreni

Kutlu doğum haftası İHL kız yurdu gecesi

Dursunbey İmam Hatip Kız Yurdunda Süt ve Sağım hijyeni Eğitimi

Dursunbey İmam Hatip Lisesinden Kutlu Doğum Etkinliği

VİDEO HABER


Dursunbey İmam Hatip Yatılı Kız Öğrenci Yurdu ile djhudu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Dursunbey'de Belediye Tarafından Gerçekleştirilen Hizmetleri Başarılı Buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Dursunbey Gazetesi
ARŞİV