Düzce İgm Ocak Ayı 2. Birleşimi

Düzce İl Genel Meclisi Ocak ayı ikinci birleşimini yaptı.Meclis gündem maddelerini ve komisyon üyelerine görüşerek karara bağladı. İl Genel Meclisinin Ocak ayı toplantıları 2. birleşiminde gündeme gelen talep yazısında “İçişleri Bakanlığı...

Düzce İgm Ocak Ayı 2. Birleşimi

Düzce İl Genel Meclisi Ocak ayı ikinci birleşimini yaptı.Meclis gündem maddelerini ve komisyon üyelerine görüşerek karara bağladı. İl Genel Meclisinin Ocak ayı toplantıları 2. birleşiminde gündeme gelen talep yazısında “İçişleri Bakanlığı...

03 Ocak 2014 Cuma 15:16
Düzce İgm Ocak Ayı 2. Birleşimi
Düzce İl Genel Meclisi Ocak ayı ikinci birleşimini yaptı.

Meclis gündem maddelerini ve komisyon üyelerine görüşerek karara bağladı. İl Genel Meclisinin Ocak ayı toplantıları 2. birleşiminde gündeme gelen talep yazısında “İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün 21.11.2013 tarih ve 31064 sayılı yazısının 4.maddesinde belirtilen “2013 yılı köy yolu envanteri çalışmaları kapsamında köy yollarının; birinci derece, ikinci derece ve köy içi yollar ayrımında tasnif edilerek uzunluk ve standartlarının güncellenmesi ve buna ilişkin il Genel Meclisi kararının alınarak bakanlığa gönderilmesi zorunludur. Hükmü gereğince yapılacak olan çalışmalara ait konuların görüşülmesi talebi.” Konu görüşülmek üzere Yol Ağı Tespit ile Köye Yönelik hizmetler ve Tarım komisyonuna havale edildi.

PARA CEZALARI ARTTIRILACAK

İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatına ilişkin yönetmelik hükümlerine uymayan işyerlerine 2014 yılı için uygulanacak idari para cezası arttırılacak.

Ocak ayı toplantıları 2. birleşiminde gündemde yer alan talep, görüşülmek üzere Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. İşte işyerlerine verilecek cezaların arttırılmasını öngören talep yazısı şöyle: “Mücavir alan sınırları dışında kalan işyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin Yönetmelik hükümlerine uymayan işyerlerine, 2014 yılı için uygulanacak idari para cezalarının Maliye Bakanlığı’nca belirlenen yeniden değerleme oranına göre arttırılmasının görüşülmesi talebi.”

2014 HİZMET BEDELLERİ BELİRLENECEK

I, II ve III. sınıf gayri sıhhi müesseseler, umuma açık istiharat ve eğlence yerleri ile sıhhi müesseseler için ruhsat devir, yenileme, kayıp gibi işlemlerden alınacak hizmet bedelleri yeniden belirlenecek.

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının 2. birleşiminde görüşülen talep yazısında şu ifadeler yer aldı: “5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 7,10 ve 42. maddeleri gereğince 2014 yılı sonuna kadar İlçe Belediyeleri mücavir alan sınırları içinde olan I.sınıf gayri sıhhi müesseseler ile mücavir alan sınırları dışında bulunan II. Ve III. sınıf gayri sıhhi müesseseler, il Belediye mücavir alan sınırları dışında kalan I. II. ve III. sınıf gayri sıhhi müesseselere verilen ruhsatlar için ve ruhsat verilen I. II. Ve III. sınıf gayri sıhhi müesseselerin kapalı kullanım alanları için metrekare üzerinden alınacak hizmet bedelleri birim fiyatları, umuma açık istiharat ve eğlence yerleri ve sıhhi müesseselerin kapalı kullanım alanları için metrekare üzerinden alınacak hizmet bedelleri birim fiyatlarının Maliye Bakanlığınca belirlenen yeniden değerleme oranının göre artırılması” Konu incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.