Düzce Valisi Ali İhsan Su Görevine Başladı

Düzce Valisi Ali İhsan Su, “Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde benim temel ilkem öncelikle vatandaş odaklı hizmet üretmek” dedi.Son kararname ile Düzce’ye atanan Vali Ali İhsan Su görevine başladı. Valilik girişinde karşılanan Vali...

Düzce Valisi Ali İhsan Su Görevine Başladı

Düzce Valisi Ali İhsan Su, “Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde benim temel ilkem öncelikle vatandaş odaklı hizmet üretmek” dedi.Son kararname ile Düzce’ye atanan Vali Ali İhsan Su görevine başladı. Valilik girişinde karşılanan Vali...

23 Ağustos 2013 Cuma 11:10
Düzce Valisi Ali İhsan Su Görevine Başladı
Düzce Valisi Ali İhsan Su, “Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde benim temel ilkem öncelikle vatandaş odaklı hizmet üretmek” dedi.

Son kararname ile Düzce’ye atanan Vali Ali İhsan Su görevine başladı. Valilik girişinde karşılanan Vali Su ardından il müdürleri ile bir araya geldi. Vali Ali İhsan Su burada yaptığı konuşmada, “Bizler hepimiz vatandaşa hizmet için bu makam mevkilere gelmiş insanlarız. Bu anlamda düşündüğümüz zaman hepimizin görevi vatandaşımız için en iyisi neyse onu yapmak. Vatandaşın mutluluğunu sağlamak, refahını sağlamak, onun yaşam standartlarını yükseltmek. Bu bakımdan kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde benim temel ilkem öncelikle vatandaş odaklı hizmet üretmek. Bunu sevgi temeline oturtarak yerine getirmek ve sonuç odaklı olarak bitirmek. Yaptığımız her hizmetin merkezinde vatandaşımız olacak. Ama bunu sevgi temelinde temellendireceğiz, somut alıcı olarak çalışacağız. Eğer böyle bir çalışma performansı gösterirsek mutlaka vatandaşımızda bizden memnun olacaktır. Çünkü hesap itibariyle bizim burada bulunmamızın bu makam mevkileri işgal etmemizin sebebi malum vatandaşımıza hizmet etmektir. Bütün bunları yaparken en önemli şey vatandaşımıza güler yüzlü davranmak onun işini en kısa sürede bitirmek. Esas ana düşünce tarzımız işi en kısa zamanda bitirerek sonuç alınmasıdır. Bunu yaparken vatandaşımızı hiçbir zaman tedirgin etmemek rahatsız etmemek ve onun en güzel şekilde nasıl hizmet alacaksa ona onu sunmak olmalıdır” dedi.

Vali Su, yaklaşık 100 sene önce yazılmış bir hikayeden örnek vererek “Amerikan iç savaşında Başkan tarafından General Garcia bir mektup gönderilmesi gerekiyor. Kim gönderecek diye araştırıyorlar. Bir teğmen buluyorlar ona mektubu veriyorlar. General Garcia’ya iletilmek üzere. Fakat Amerika Genel Kurmay Başkanlığı o zaman ki General Garcia’nın nerede olduğunu bilmiyor tam olarak. Koskoca Amerika’yı düşünün teğmen alıyor mektubu götürüyor. 15 gün sonra geliyor diyor ki ‘Buldum Generalim mektubu teslim ettim emri yerine getirdim” Şimdi bunu kaleme alan yazar şöyle söylüyor, ‘Bu teğmene görev verildiği zaman hiçbir zaman şunları söylemedi. Ya ben nasıl gideceğim, nerede bu falan, nasıl bulacağım, nasıl hareket edeceğim. Bir başka arkadaş gitse, falan diye hiçbir mazeret üretmeden diyor derhal ve aldığı emri yerine getirdi sonucu aldı ve işi bitirdi. İşte diyor yazar her gün her idarecinin gönderilecek mektupları var. Onu götürecek bu şekilde bitirecek elemanlara ihtiyaç var. O yüzden her idarecimiz her bir amirimiz hepimiz, hizmeti en süratli şekilde en etkili şekilde yapmak için gayret edeceğiz. Böyle bir çalışma temposuyla da çok kısa zamanda göreceğiz ki Düzce’miz için çok güzel işler yapılmış olacak. Hepimizin gayesi hedefi Düzce’yi bulunduğu noktadan çok daha yukarılara taşımaktır. Bu anlamda ben şunu biliyorum ki hepiniz aynı gayret içersindesiniz aynı bilinç içersindesiniz. Bu manada da çok iyi bir çalışma ekibi oluşturacağımızdan eminim. Çünkü gerçekten hem seçilmiş arkadaşlarımız, hem atanmış arkadaşlarımız mutlaka bulunduğu mevkiin makamın sorumluluğunun bilincindedir. Şu anlamda da ümit ediyorum ve inşallah bundan sonra benim riyasetimde hep beraber birlik beraberlik içersinde ortak akılla hareket ederek. Güzel şeyleri Düzce’mize kazandıracağız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.