Ergiad’tan ‘liderlik Ve Zaman Yönetimi’ Eğitim Semineri

Erzurum’da, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) tarafından düzenlenen ve ERGİAD üyesi firmalarda çalışan personellere yönelik “Liderlik ve Zaman Yönetimi” semineri verildiDaha önce, ERGİAD ve Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları...

Ergiad’tan ‘liderlik Ve Zaman Yönetimi’ Eğitim Semineri

Erzurum’da, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) tarafından düzenlenen ve ERGİAD üyesi firmalarda çalışan personellere yönelik “Liderlik ve Zaman Yönetimi” semineri verildiDaha önce, ERGİAD ve Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları...

14 Kasım 2013 Perşembe 13:11
Ergiad’tan ‘liderlik Ve Zaman Yönetimi’ Eğitim Semineri
Erzurum’da, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) tarafından düzenlenen ve ERGİAD üyesi firmalarda çalışan personellere yönelik “Liderlik ve Zaman Yönetimi” semineri verildi

Daha önce, ERGİAD ve Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) çalışanlarına “Liderlik Programı ve Temel Hafıza Teknikleri” eğitimini veren Eğitimci Ziya Baran, büyük bir ilgi toplamıştı. ERGİAD Seminerin bu bölümünde verilen eğitime ilginin çok yoğun olmasından dolayı izleyiciler salona sığmadı ve kapıda yığılmalar yaşandı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan DASİDEF Genel Sekreteri Halim Gökçe, Eğitimci Ziya Baran’ın Türkiye’de kişisel gelişim alanında uzman ve tüm Türkiye’de aranan çok değerli bir eğitimci olduğunu belirterek böyle bir eğitimi üyelere verdiği için teşekkür etti. Daha sonra ERGİAD Kariyer Merkezi sorumlusu Şener Ardahanlı yaptığı konuşmada verilen eğitimin önemine değinerek Erzurum’da bu tarz eğitimlere çok ihtiyaç duyulduğunu ve temennilerinin bütün Erzurumlu iş insanlarına bu eğitimin verilmesi olduğunu söyledi.

Kişisel Gelişim ve Eğitimci Ziya Baran, başarının altında odaklanma ve kararlılığın olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Siz öyle inançlı ve öyle bir duygu ile istediğinize inan ki, ellerinize yağmurun yağması için duaya kaldırdığınızda, ellerinizin inmesiyle yağmurun bardaktan boşalırcasına yağacağına kanaat getirin. Bir hedefiniz varsa, hedefinize ulaşacağınızdan yüzde yüz inanın. Anne, babalar olarak biz iyi bit duruşa sahip olmalıyız. Bu duruşta cesaret çok önemlidir. Onları teşvik eden, güven veren cümleler ile telkin edin. Olumlu cümleler kurun. Sıkı sıkıya tuttuğunuz düşünceleriniz, inançlarınıza dönüşür. Ben bu işi başarabilirim dediğiniz zaman buna inanmış olursunuz ve bu inandığınız şey sizin kaderiniz olur.”

DÜŞÜNCENİZİ DEĞİŞTİRİN HER ŞEY DEĞİŞSİN

Baran, seminer boyunca izleyicilerin pür dikkatini çekerken verdiği mesajlarla izleyicilerden beğeni alırken konuşmasına şöyle devam etti; “Zihinlerinizin derinliklerine inerek değişime oradan başlayın. Düşünceyi değiştir, otomatik olarak her şey değişir. Mimar Sinan yaptığı camilerin tasarımını öncelikle zihninde tasavvur etti, daha sonra kâğıda döktü ve ustalar gelip inşa etti. Birbirinizi sevin, işinizi sevin ve işinizin gereğini yapın. Bizim hayata bakış açımız çok çok değerlidir.

Yeryüzünde en değerli varlık insandır, bakışınızı böyle değiştirin. Kelimelerin insan zihninde inanılmaz etkisi vardır. Olumlu cümleler cesaretleri arttırır. İnsanın en güçlü sıfatı “kelam”dır. Bu insana özgü bir lütuftur. Çocuklarımızı cesaretlendirelim, motive edelim, olumlu doğru kelimeler seçelim, ne kadar çok birbirimizi seversek, işyerimiz, evimiz o kadar çok başarılı olur. Daha yumuşak ve aynı amacı güzden konuşmalarda negatif cümleler kullanmayın. İnsanlar iş yerlerinize bir şeyler almaya gelmezler, insanlar takdir edilmeyi bekler ve değerli olduklarını hatırlanmasını isterler.

BAŞARILI İNSANLAR OLUMLU DÜŞÜNENLERDİR

Su, bitki ve bütün canlılar sevgiden etkileniyor. Kâinat sevgi üzerine kuruludur. Başarılı insanların farkları sahip oldukları olumlu düşünceleridir. İnsanların bizi sevmesinin, peşimize düşmesinin sebebi tipimiz ya da dış görünüşümüz değil düşüncelerimizdir. Aklınızda olumlu cümleleri tutun, aklınızda tuttuğunuz her olumlu cümle bakışınızı değiştirir. Başarının altında yatan tek sır sevgi, sevgi sevgi.”

Seminere katılanlardan büyük ilgi gören programın temel amacına değinen ERGİAD Kariyer Merkezi Sorumlusu Murat Hoşgeldioğlu şunları söyledi; “Kurum-kuruluş yöneticilerinin, ortak hareket etme davranış becerilerinin geliştirilmesi yolu ile çalışanların motivasyonu ve iş verimi üzerinde olumlu artırımları görmek istedik. Derneğimizin hedeflerine ulaşabilmesi amacıyla yürütülen tüm yönetim faaliyetlerinde sistem yaklaşımı anlayışının yerleştirilmesine yardımcı olmak, şirkette doyumlu bir çalışma ortamı yaratmak ve bunların doğal bir sonucu olarak huzurlu ve güvene dayalı bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla ‘Liderlik ve Zaman Yönetimi’ adlı semineri verirken v.b. eğitim seminerlerinin tüm Erzurumlu işinsanlarına da verilmesini ve hepsinin istifade etmesini istemekteyiz.” Ayrıca Ardahanlı, Eğitimci Kişisel Gelişim Uzmanı Ziya Baran’a ve tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek bu tarz seminerlerin devam edeceğini söyledi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.