Motivasyon Ve Fotoğrafik Hafıza İle Daha Başarılı Olmak Mümkün

Erzurum’da, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) tarafından düzenlenen programda Kişisel Gelişim Uzmanı Ziya Baran, ERGİAD ve Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) çalışanlarına “Liderlik...

Motivasyon Ve Fotoğrafik Hafıza İle Daha Başarılı Olmak Mümkün

Erzurum’da, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) tarafından düzenlenen programda Kişisel Gelişim Uzmanı Ziya Baran, ERGİAD ve Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) çalışanlarına “Liderlik...

25 Ekim 2013 Cuma 15:12
Motivasyon Ve Fotoğrafik Hafıza İle Daha Başarılı Olmak Mümkün
Erzurum’da, Erzurumlu Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) tarafından düzenlenen programda Kişisel Gelişim Uzmanı Ziya Baran, ERGİAD ve Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) çalışanlarına “Liderlik Programı ve Temel Hafıza Teknikleri” konulu bir seminer verdi.

ERGİAD Konferans salonunda verilen seminerde Kişisel Gelişim ve Eğitimci Ziya Baran şunları söyledi; “Ülkemizde bütün anne babaların çocukları adına en büyük hedefleri önce SBS’ de sonra da YGS ve LYS’de yüksek puanlar alıp güzel okullara yerleşmesidir. Bu sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin yaşadığı üç temel sorun olduğunu belirledik. Birinci sorun motivasyon eksikliğidir. Aslında her çocuk dersleri anlayacak ve sınavlarda başarılı olacak potansiyele sahiptir. Ancak ne var ki öğrencilerin büyük çoğunluğunun geleceğe dönük net hedefleri olmadığı için tam olarak odaklanamıyorlar ve gereken miktarda çalışamıyorlar ve sonuçta istedikleri sonuçları elde edemiyorlar. Sınavlara hazırlanma sürecinde yaşanan ikinci sorun öğrenilmesi gerekli olan derslerin çok çabuk unutulması ve sürekli tekrarlarla vakit kaybedilmesidir. Üçüncü temel sorun ise okuma hızının düşüklüğü.”

Baran, seminer boyunca interaktif bir şekilde örnekler eşliğinde motivasyon, pozitif yaşam ve başarı, etkili yönetim ve liderlik, temel hafıza teknikleri konusunda katılımcılarla deneyimlerini paylaştı. Ziya Baran başarı için motivasyon, kitap okuma ve hafızada tutabilmenin önemli olduğunu söyledi.

İŞİN TEKNİĞİ FOTOĞRAFİK HAFIZA ALGISI

Hafıza tekniklerine de değinen Ziya Baran, yaptığı bir gösteri ile katılımcıları hayretler içinde bıraktı. Salonda bulunan davetlilerden 30 atasözü söylemelerini isteyen Baran, daha sonra arkası dönük bir şekilde seyirciler tarafında bilgisayara yazdırılan tüm atasözlerini teker teker atlamadan söyledi. Bunun yanında Ziya Baran numara karşılığına yazılan atasözlerinin numaralarını salondaki dinleyicilerin söylemesini istedi. Davetlilerin söylediği numaranın karşısındaki atasözünü de hiç şaşırmadan söyleyen Baran, bu işin bir tekniği olduğunu, fotoğrafik hafıza tekniklerini öğrenerek herkesin bunu yapabileceğini ifade etti. Bu örnekten sonra fotoğrafik algının üzerinde duran Baran, bu algının özellikle istihbarat servisleri tarafından büyük önem taşıdığını belirtti.

Seminere katılanlardan büyük ilgi gören programın temel amacına değinen ERGİAD Akademi ve Kariyer Sorumlusu Murat Hoşgeldioğlu şunları söyledi; “Kurum-kuruluş yöneticilerinin, ortak hareket etme davranış becerilerinin geliştirilmesi yolu ile çalışanların motivasyonu ve iş verimi üzerinde olumlu artırımları görmek istedik. Derneğimizin hedeflerine ulaşabilmesi amacıyla yürütülen tüm yönetim faaliyetlerinde sistem yaklaşımı anlayışının yerleştirilmesine yardımcı olmak, şirkette doyumlu bir çalışma ortamı yaratmak ve bunların doğal bir sonucu olarak huzurlu ve güvene dayalı bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla ‘Liderlik Programı ve Hafıza Teknikleri’ adlı seminerin çalışanlarımıza verilmesinin faydalı olacağına inandık.”

Hoşgeldioğlu, seminer sonunda Eğitimci Kişisel Gelişim Uzmanı Ziya Baran’a teşekkürlerini ileterek bu tarz seminerlerin devam edeceğini söyledi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.