Büyükşehir Gaziantep’e Kazandırmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin Avrupa Birliği Hibe Fonları'nı en iyi kullanan belediyelerinin başında gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon 100 bin euroluk bir hibe fon daha almaya hak kazandı.Büyükşehir Belediyesi, fakirler, mevsimlik işçiler, çalışabilecek...

Büyükşehir Gaziantep’e Kazandırmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin Avrupa Birliği Hibe Fonları'nı en iyi kullanan belediyelerinin başında gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon 100 bin euroluk bir hibe fon daha almaya hak kazandı.Büyükşehir Belediyesi, fakirler, mevsimlik işçiler, çalışabilecek...

04 Ocak 2014 Cumartesi 11:34
Büyükşehir Gaziantep’e Kazandırmaya Devam Ediyor
Türkiye’nin Avrupa Birliği Hibe Fonları'nı en iyi kullanan belediyelerinin başında gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2 milyon 100 bin euroluk bir hibe fon daha almaya hak kazandı.

Büyükşehir Belediyesi, fakirler, mevsimlik işçiler, çalışabilecek durumda olup herhangi bir vasfı olmayanlar, Suriye’de yaşanan iç karışıklıktan dolayı kentte yaşayan sığınmacılar gibi grupların istihdam pazarına kazandırılmaları amacıyla hazırladığı proje ile hibe fonu almaya hak kazandı.

Ortaklar arasında Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, İpek Yolu Kalkınma Ajansı ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nün yer aldığı projenin ara yararlanıcısı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi oldu.

İNSANLARA İŞİ VE İŞ ARAMAYI ÖĞRETECEĞİZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Bildiğiniz gibi Büyükşehir Belediyemiz hazırladığı birçok proje ile ülkemizde AB Hibe Fonlarını en iyi kullanan kurumların başında geliyor. Tarihi ve kültürel mirasımızın korunması başta olmak üzere değişik konularda projeler hazırlayan belediyemiz, hayata geçirdiği projelerle birçok insanımıza istihdam olanağı sağlayan çalışmalara imza atmıştır” dedi.

En son SUMPA-MED Projesi kapsamında 850 bin euroluk bir bütçe ile Akdeniz’de Sürdürülebilir Ulaşım konusunda yürütülen projenin liderliğini yaptıklarını hatırlatan Başkan Güzelbey, “Belediyemiz AB Ofisi bu konuda oldukça verimli çalışıyor. Ekibimiz bugüne kadar hazırladıkları projelerle milyonlarca Euro hibe fonun kentimizde sosyal ve ekonomik projelere yansımasını sağladık. Dezavantajlı gruplar olarak nitelediğimiz insanların istihdam yaşamına aktif katılımlarını sağlamayı amaçladığımız proje ile bu insanları vasıf kazandırıcı çalışmalar, mesleki eğitimler gibi eğitim programları sayesinde iş yaşamına hazırlayacağız. Bunu yaparken istihdam sunucu olan kurum kuruluş ve firma yetkililerine de eğitimler vereceğiz” diye konuştu.

PROJE; ÜLKE VE KENT EKONOMİSİNE KATKI SUNACAK

Projenin ortakları arasında, Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, İpek Yolu Kalkınma Ajansı ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nün yer aldığını hatırlatan Güzelbey, “AB tarafından onaylanan projenin raporu hazır, önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacağız. Projenin toplam uygulama süresi 24 ay. 2 milyon 100 euronun yüzde 85’lik kısmı olan 1 milyon 798 bin euroluk kısmı AB Hibe Fonlarından karşılanıyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak yüzde 15’lik kısmını yani 317 bin euroyu kendi öz kaynaklarımızdan karşılıyoruz. Kentimizde yaşayan insanların istihdam yaşamına aktif bireyler olarak katılmaları için birçok projeye imza atan belediyemiz yaş, dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin hazırladığı bu proje ile de kent ve ülke ekonomisine bir katkı daha sunmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.