Mhp’li Tanrıkulu: "her Bebek 5 Bin 220 Dolar Borçla Doğuyor"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Ekonomide bir illüzyon ile karşı karşıyayız. İktidar bir illüzyonla gözümüzü boyamaya kalkıyor. Bu ülkede doğan her bebek 5 bin 220 dolar borçlu doğuyor"...

Mhp’li Tanrıkulu: "her Bebek 5 Bin 220 Dolar Borçla Doğuyor"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Ekonomide bir illüzyon ile karşı karşıyayız. İktidar bir illüzyonla gözümüzü boyamaya kalkıyor. Bu ülkede doğan her bebek 5 bin 220 dolar borçlu doğuyor"...

21 Aralık 2014 Pazar 17:57
Mhp’li Tanrıkulu:
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Ekonomide bir illüzyon ile karşı karşıyayız. İktidar bir illüzyonla gözümüzü boyamaya kalkıyor. Bu ülkede doğan her bebek 5 bin 220 dolar borçlu doğuyor" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin, 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası dolayısıyla başlattığı 9 ilde yapılacak bilgilendirme toplantısının sekizincisi, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kültür Salonu’nda düzenlendi. Toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ankara Milletvekili Mustafa Erdem, MYK Üyesi Halil Öztürk, Antalya Milletvekili Mehmet Günal, il başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda konuşan Ahmet Kenan Tanrıkulu, asıl paralel yapının, AK Parti ile PKK arasındaki paralel tutum ve davranışların olduğunu söyledi.
“ALGI OPERASYONLARIYLA ZİHNİMİZİ BULANDIRDILAR”
Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini söyleyen Tanrıkulu, 12 yıl boyunca istikrar masalı ile kandırıldıklarını iddia ederek şöyle konuştu: “Çünkü, siyaset iktidarın zorlaması ve bir yerlere götürmesi ile sıkıştı kaldı. Eskiden Türkiye’de bir istikrar masalı anlatılırdı, siyasi istikrar ekonomik istikrarı getirir denirdi. Sonuçta bunu duya duya 12 yıl böyle geldi geçti. 12 yılın sonunda gördük ki, siyasi istikrar ekonomik istikrarı getirmiyormuş. Açılım dediler, yeni Türkiye dediler, dönüşüm dediler ve bizlerin zihnini bulandırmak için bir takım algı operasyonları ile bunları pekiştirmeye çalıştılar. Ancak, bütün bu olayların sonunda farklı bir takım uygulamalarla karşı karşıya kaldık. İktidar kaybettiği oy kayıplarını siyasi adap ve gelenekle bağdaşmayacak yöntemle telafi etmenin yoluna kalkışıyor. Nedir bunlar? Geçen 14 Aralık’ı hatırlayın. Türkiye’de Bakanların, Genel Müdürlerin, konu ile ilgili bürokratların dahi haberinin olmadığı bir operasyon tertiplendi. Bunun nedeni 17-25 Aralık haftasının unutturulmasıydı. Korkunun ecele faydası yok. Bu iktidarın da sonu yaklaşmakta. Bu uygulamaların nedeni, oy kaybının getirdiği çırpınışlardır”
“OSMANLICA EĞİTİM GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE YÖNELİK”
Osmanlıca eğitimin gündem çarpıtmaya yönelik olduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Mezar taşı okumak için Osmanlıcanın öğretilmeyeceğini konunun uzmanları da söylüyor” şeklinde konuştu.
“EKONOMİDE BİR İLLÜZYONLA KARŞI KARŞIYAYIZ”
Ekonomik özgürlüğünü kaybeden bir milletin politik özgürlüğünü de kaybedeceğini dile getiren Tanrıkulu, ekonomide bir illüzyonla karşı karşıya olunduğunu vurguladı.
Tanrıkulu, ekonominin iyi olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük bir gayretle gizlemeye çalıştıkları, bu ekonomik rakamlardaki çöküntü aslında iktidarın finansman bulmak için dışarıdan bol miktarda kaynak ve kredilerle örtülmeye çalışılıyor. Dışarıya bu kadar başvurduğunuz zaman milli egemenliğiniz tehdit altına giriyor. Borç alan aynı zamanda emir alır sözü doğrulanıyor. Başkasının kendi iradenize ipotek koymasına sebebiyet veriyorsunuz. Ekonomide bir illüzyon ile karşı karşıyayız. İktidar bir illüzyonla gözümüzü boyamaya kalkıyor. Bu ülkede doğan her bebek 5 bin 220 dolar borçlu doğuyor. Bunlar İMF’ye borç ödedik diyorlar ya, aslında bunlar çoğunluğu kendilerinin döneminde aldıkları borçla kapattı. 23 milyar dolar borç kapattıklarını söylüyorlar. Ama 350 milyar dolar 12 yılda borç yaptıklarını söylemiyorlar. İşte illüzyon bu. Adam kandırmak bu”
“HAVUZCULARIN EVLATLARI KPSS DIŞINDAN KAMU DA İŞ BULUYOR”
İşsizliğin Türkiye’de sosyal bir risk oluşturduğunu ifade eden Tanrıkulu, havuzcuların evlatlarının KPSS dışından kamu da iş bulduklarını belirterek “Her 4 gençten biri işsiz. Bunu niye söylüyorum. Yolsuzluğun artık bir başka boyutu ile karşı karşıyayız. Hani şu Kamu Personeli Seçme Sınavı var ya, KPSS. KPSS’de yapılan soruların çalınması, yanlış yönlendirilmesini bir kenara bırakın şimdi bunlar bacanak-baldız kardeş-bacı türküsünü çaldırarak KPSS dışına insanları itip bizim gençlerimiz yavrularımız sabahlara kadar göz nuru dökerken bunların çocukları, bunlara yakın olanlar havuzcuların evlatları KPSS dışından kamuda iş bulmaya başladılar. Bu da bir yolsuzluk. Bu da bir hırsızlık. Emek hırsızlığı, nasip hırsızlığı. Türkiye ekonomisi 12 yıldır taşeronvari rant düzeni ile devam ettiriliyor” dedi.
“YOLSUZLUK OLAYLARINDA İNSANLAR ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR”
Türkiye’de yaşanan yolsuzluk olaylarının başka bir ülke de yaşanması halinde kıyametin kopacağını dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, insanların 3 maymunu oynadıklarını ifade etti.
Tanrıkulu, dünyada en melun hırsızın başkalarının refah ve saadetini çalan hırsız olduğunu belirterek "Şimdi karşımıza gelen olay bu. Bu yolsuzluklar dünyanın hangi ülkesinde olsaydı kıyamet kopardı. Ama gelin görün ki bu ülkede bizlerin ve birkaç duyarlı vatandaş dışında 1 yıldır ses çıkmıyor. İnsanlar görmedim, duymadım, bilmiyorumu oynuyor. Yani 3 maymunu oynuyorlar” diye konuştu.
Küresel Servet Raporu’na göre, Türkiye’de 37 dolar milyarderi çıktığını söyleyen Ahmet Kenan Tanrıkulu, bu sayının Japonya’da 15 olduğunu belirtti.
Yolsuzluğa karışanlar için mahkemenin takipsizlik kararı verdiğini ifade eden Tanrıkulu, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bu yetmezmiş gibi bu adamların parasını şimdi çoluk çocuğumuzun nafakası olarak artırdığımız o paraları faizi ile birlikte alacaklar. Haram olsun. Hani bu paralar bunlara ait değildi. Hani sonradan uydurma. Şimdi bu parayı cebelleş ettiler. Şimdi faizi ile almaya çalışıyorlar.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.