Chp’li Atila’dan Projelere Bilimsel Yaklaşım

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı Odaların İzmir’deki şube başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen CHP Bornova Belediyesi Başkan Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, uygulayacakları her projede ortak aklın yanı sıra,...

Chp’li Atila’dan Projelere Bilimsel Yaklaşım

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı Odaların İzmir’deki şube başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen CHP Bornova Belediyesi Başkan Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, uygulayacakları her projede ortak aklın yanı sıra,...

15 Mart 2014 Cumartesi 15:37
Chp’li Atila’dan Projelere Bilimsel Yaklaşım
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı Odaların İzmir’deki şube başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen CHP Bornova Belediyesi Başkan Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, uygulayacakları her projede ortak aklın yanı sıra, bilimsel çalışmalardan yararlanacaklarını söyledi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında projelerini anlatmak ve gündeme ilişkin fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB)’ne bağlı Odaların İzmir’deki şube başkan ve temsilcileriyle bir araya gelen CHP Bornova Belediyesi Başkan Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, uygulayacakları her projede bilimsel verilerden yararlanacaklarını söyledi.

Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası, İç Mimarlar Odası, Orman Mühendisleri Odası, Maden Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası ve Meteoroloji Mühendisleri Odası başkan ve temsilcilerini ağırlayan Atila, “Her projemizi, bilimsel veriler ışğında sosyal belediyecilik anlayışına uygun şekilde hazırladık, hazırlamaya devam ediyoruz. Burada önemli olan, ortak akıl içinde her kesimden görüş alarak proje üretmek. Bu toplantıyı yapmamızdaki temel amaç da bir anlamda beyin fırtınası yaparak, projeler üzerinde konuşmak” diye konuştu.

Konuşmasında Türkiye’deki binaların hem görsel hem de dayanıklılık noktasında ciddi sıkıntıları olduğunu vurgulayan Atila, “Biz, kentsel dönüşüm ve mimari yapıların yeniden değerlendirilmesi noktasında elle tutulur, ciddi projeler hazırladık. Bu çalışmalarımızda İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Bu noktada, kentimizde bulunan meslek kuruluşları ve Odalardan görüş almak en büyük amacımız” ifadesinde bulundu.

BİNALAR KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETMELİ

Günümüzde modern kentlerin oluşturulmasında enerjinin verimli ve etkili şekilde kullanılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Atila, “Yapılardaki enerji kayıplarından kendi enerjisini üretebilen binalara kadar; geniş bir yelpazede çalışma yapmak zorundayız. Biz projelerimizi bu doğrultuda hazırladık. Amacımız, kendi enerjisini üreten ya da enerjisinin bir miktarını temiz enerji dediğimiz yöntemle sağlayan binaların yapılmasına destek vermek, onlara ön ayak olmak” dedi.

ORANTISIZ GÜÇ VURGUSU

Gezi Parkı olayları ve sonrasında yaşanan sürecin masaya yatırıldığı toplantıda, Oda başkan ve temsilcilerinin biber gazı kullanımıyla ilgili sorusuna Atila, “Biz, aşırı şiddet kullanımını asla tasvip etmiyoruz. İnsanların son derece hassas olduğu bir dönemde, biber gazının bilinçsizce yurttaşlar üzerinde kullanılması, barış ortamına zarar vermesi açısından son derece yanlış bir uygulama. Seçim sürecinde şiddetin değil, barışın hakim olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.