Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal’dan Zafer Haftası Mesajı

Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal Zafer Haftası ile ilgili olarak yayımladığı mesajında, "İçinde bulunduğumuz ve milletçe kutlamakta olduğumuz Zafer Haftası ve Zafer Bayramı bağımsız yaşamak isteyen tüm milletlere öncü olan,...

Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal’dan Zafer Haftası Mesajı

Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal Zafer Haftası ile ilgili olarak yayımladığı mesajında, "İçinde bulunduğumuz ve milletçe kutlamakta olduğumuz Zafer Haftası ve Zafer Bayramı bağımsız yaşamak isteyen tüm milletlere öncü olan,...

27 Ağustos 2014 Çarşamba 08:28
Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal’dan Zafer Haftası Mesajı
Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal Zafer Haftası ile ilgili olarak yayımladığı mesajında, "İçinde bulunduğumuz ve milletçe kutlamakta olduğumuz Zafer Haftası ve Zafer Bayramı bağımsız yaşamak isteyen tüm milletlere öncü olan, irşad eden ve yol gösteren, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin yazdığı kahramanlık destanının terennüm edildiği ve coşkuyla kutlandığı bir haftadır" dedi.

Demokrat Parti İl Başkanı İsmet Özbakkal, "Milli birlik ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün tartışıldığı bugünlerde ülkemiz üzerindeki menfur emelleri bilinen dış güçler ve bedhah işbirlikçileri, bu milletin sarsılmaz birlik inancı, birbirlerine olan saygısı, sahiplik duygusu, sadakat ve sağduyusu sayesinde hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Tarihi bilmeyen devlet adamları, pusulasını kaybetmiş gemilere benzer. İşte bugün Türkiye’de tarihi bilmeyenlerin bizi nerelere sürüklediğini görüyoruz. Sahip olduğu imkanların önceliğini bilmeyenler, Cumhuriyeti kuran kadroların, bu bataklığın içinden süzülerek geldiğini unutanların, bu bölgede hiç olmadığı kadar yalnızlaştığını görüyoruz. Sadece bu iktidar kaybetmiyor, bu ülke kaybediyor, bu ülkenin gençleri kaybediyor. Bu coğrafyada birileri, 1. Dünya Harbi sonrası bir siyasal kadastro geçirircesine, bu bölgedeki insanların kanından beslenerek haritalar çizdiler" diye konuştu.

Özbakkal ayrıca, "Tarihin seyrini değiştirmeye azmetmiş bu büyük millet, geçmişte olduğu gibi bugün de, inşallah yarın da bu çizgiyi tekrar masumların gözyaşını silecek, zalimlere karşı duracak büyük Türkiye’yi hep beraber ayağa kaldıracaktır. Bu coğrafya içerisinde bir ve beraber olma iradesini ortaya koymuş insanlarımız arasında maalesef, önce zihinlerde başlayan bölünme neredeyse somuta dönüşmüştür. Artık ideolojik bir bölünmenin ötesine geçerek, gerçek anlamda bölünme ile karşı karşıyadır. Bugün tartışmamamız gereken ne kadar meselemiz varsa hepsini tartışır hale geldik. Kabuk bağlamış yaraları deşerek yol almak isteyenler yine karşılığını alacaktır. Geçmişte olduğu gibi varlığımızı münakaşaya açmak isteyen bedbahtlar bugün de vardır, yarın da olacaktır. Hiçbir kimsenin gücü mazimizle, şanlı tarihimizle, Atatürk’le ve Kurtuluş Savaşıyla bağımızı koparmaya yetmez ve yetmeyecektir. Gençlerimize hür ve bağımsız bir millet olmanın gururu ve şuurunu unutturmak isteyen zihniyetin azgınlaştığı günümüzde, herkesin uyanık olması gerekmektedir" şeklinde konuştu.

Özbakkal son olarak, "Buradan yanlış hesap yapanlara, temel değerlerimizle oynayanlara, din ve vicdan tüccarlığı yapanlara, sahte demokratlara, gençliğe kin ve nefret aşılayanlara sesleniyorum; gücünüz bu inançlı gençliğin elinden ortak mazimizi, birlik ve beraberliğimizi alamayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Zafer Haftasını kutluyor, başta milli mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, milletimizin Zafer Bayramı ve Zafer Haftasını en içten duygularımızla kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.