Başkan Kocadon Müdürlerle Muhtarları Buluşturdu

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Birim Müdürleri ve mahalle muhtarlarının bir araya geldiği özel bir tanışma etkinliği düzenledi.Yerel seçimlerin ardından yeniden yapılanma çalışmalarını hızla tamamlayan Bodrum...

Başkan Kocadon Müdürlerle Muhtarları Buluşturdu

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Birim Müdürleri ve mahalle muhtarlarının bir araya geldiği özel bir tanışma etkinliği düzenledi.Yerel seçimlerin ardından yeniden yapılanma çalışmalarını hızla tamamlayan Bodrum...

11 Ağustos 2014 Pazartesi 14:52
Başkan Kocadon Müdürlerle Muhtarları Buluşturdu
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Birim Müdürleri ve mahalle muhtarlarının bir araya geldiği özel bir tanışma etkinliği düzenledi.

Yerel seçimlerin ardından yeniden yapılanma çalışmalarını hızla tamamlayan Bodrum Belediyesi’nde var olan müdürlük sayısı da 9’dan 19’a çıkarıldı. Büyükşehir yasası ile birlikte kapanan belde belediyelerinin ardından ise beldeler ve köyler, mahalle statüsüne geçerek muhtarlıklar kuruldu. Seçilen muhtarlar da bu mahallelerde görevlerine başladı. Yoğun bir şekilde gerçekleşen yeniden yapılanma çalışmalarının ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Birim Müdürleri ile Bodrum genelinde görev yapan tüm mahalle muhtarlarını bir araya getirdi. Bodrum Belediyesi Yelken Kulübü'nde Başkan Kocadon’un ev sahipliğinde düzenlenen geceye Başkan yardımcıları, birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, “Biz muhtarları Bodrum Belediyesi Birim Müdürleriyle buluşturan Sayın Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyoruz” dedi.

“ZORLUKLAR MÜCADELE ETME RUHUMUZU DAHA DA ARTTIRIR”

Başkan Mehmet Kocadon, “Medeni Bodrum halkının seçtiği aydınlık yüzlü muhtarlarım ve benimle beraber Bodrum Yarımadası’nı beş yıl boyunca yönetecek olan bürokratlarım; Bodrum Yarımadası büyük bir coğrafya. Şehirler hep alanlar üzerine kurulmuştur ama Bodrum bir coğrafya üzerine kurulmuştur. Onun için işimiz gerçekten zor. Ama biliyorsunuz ki; zorluk birbirimizi kenetleyen, mücadele etme ruhumuzu her zaman daha da arttıran bir güçtür. Bu toplantının amacı; Bodrum Belediyesi’nin bürokratlarıyla, seçilmişleri kaynaştırmak, birbirleriyle tanıştırmaktır. Çünkü beş yıl gibi uzun bir süreçte birlik beraberlik içerisinde çalışacağız.” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ. BİZİM BAŞKA BODRUMUMUZ YOK.”

Herkesin siyasi fikirlerine de saygı duyduğunu belirten Başkan, “Bizim için önemli olan iyi niyettir. İnsanlar hem akıllı olacak, hem de iyi niyetli olacak. Akıllı olduğunu zannedip de kötü niyetli olanlar, kısa süreçte kazandıklarını zannederler ama uzun süreçte hep kaybederler. Sevgili muhtarlarım, bizim amacımız; asla bir problemin parçası olmak değil, çözümün bir parçası olmaktır. Bu zor süreci hep beraber atlatacağız. Asla problemin bir parçası olmayın! Ayrıca asla bir arkadaşınızı ya da bir üst kurumu suçlayarak çare üretmeye çalışmayın. Amacımız; birlik beraberlik içerisinde bir problemi çözmektir. Çünkü Bodrum, Türkiye’nin dünyaya açılan en medeni kapısıdır. Seçim öncesi on bir muhtarım vardı, şu anda kırk iki muhtarım var. Hepsinin kendine göre dertleri ve sıkıntıları var. Bodrum’un başında ben, mahallelerimizde ise sizler varsınız. Hep birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Çünkü bizim başka Bodrumumuz yok.” diye konuştu.

“EN RADİKAL KARARLARI ALAN VE UYGULAYAN TEK BELEDİYE BODRUM BELEDİYESİ’DİR.”

Halkın derdine çare üretmenin en büyük görevleri olduğuna da vurgu yapan Kocadon, “Bizi bugün buralara getiren en büyük güç halkımızdır. Onun için halkımızın derdine çare üretmek de bizim en büyük görevimizdir. Bodrum Belediye Başkanı olarak kırk iki muhtarım, yirmiye yakın bürokratım ve koordinatörlerim var ve sizlerden birlik beraberlik içerisinde olmanızı istiyorum. Zaman zaman bana ulaşamazsanız, bürokratlarıma ve koordinatörlerime ulaşabilirsiniz. Bu akşam tüm bürokratlarımın telefonlarını lütfen kayıt ediniz. Her ne olursa olsun çekinmeden bu arkadaşlarımı arayınız. Eğer benim bürokratım sizin telefonunuza cevap vermiyorsa onun bedelini kendisi öder. Siz seçilmiş insanlar bizim için kıymetlisiniz. Seçimlerin üzerinden dört ay geçti. Dört aylık bu süreçte, baktığımızda; Türkiye genelinde yeni oluşmuş büyükşehirlerde en iyi hizmeti, en radikal kararları alan ve bunu uygulayan tek belediye Bodrum Belediyesi olmuştur. Birçok ilçe belediyesi bizleri örnek alarak bizim gittiğimiz yollarla kararlar alıyorlar. Demek oluyor ki; bizim gittiğimiz yol doğru yol. Seçilmiş muhtarlarım ile atanmış bürokratlarımın birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasını bozmaya yeltenenler ise karşılarında Mehmet Kocadon’u bulacaklardır. O Mehmet Kocadon, yolda yürüyen on kişiden yedisinin oyunu alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’dur. Ben iyi niyetli bir insanımdır ama Bodrum’un menfaatlerine, geleceğine, hizmetlerine engel olacak herkesin karşısında olurum” dedi.

“HALKIN BU SEVGİSİNE LAYIK OLMALIYIZ”

Kocadon ayrıca kendi hayatında “3 S” diye tanımladığı çok önemli bir kuralı olduğuna da dikkat çekerek, “Birincisi; ‘Seveceksin’, ikincisi; ‘Sevdireceksin’, üçüncüsü; hep beraber ‘Sevineceğiz’. Yani bu demek oluyor ki; seçilmiş arkadaşlar öncelikle kendilerine inanacaklar, güvenecekler. Bu ‘3 S’ kuralını uygulayabilirseniz, halk sizi daha da sevecektir. Sizler seçilmiş insanlarsınız ve seçildiğinize göre halk sizi seviyor. Bu sevgiye layık olmalıyız. Siz de halkınızı sevin ve sonra hep beraber sevinelim.” şeklinde konuştu.

“Sevgi engel tanımaz” diyerek sözlerini sonlandırmak istediğini ifade eden Başkan, “Beni kırmayıp davetime iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu akşam buraya seçilmiş olup da bazı mazeretlerinden dolayı gelemeyen muhtar arkadaşlarımız da var, biliyorum. Eminim ve iyi niyetimle söylüyorum; onların büyük dertleri ve sorunları var ki, bugün Bodrum Yarımadası’nın seçilmiş Bodrum Belediye Başkanı’nın yemeğine katılamadılar. Sorunları olmasaydı bu akşamki buluşmaya mutlaka katılırlardı. Önemli nedenleri olduğunu varsayarak onlara da buradan sevgilerimi yolluyorum.” diyerek ekledi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.