Mmo Seçimi Yapıldı

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi 12. Dönem Genel Kurul ve Şube Seçimleri gerçekleştirildi.MMO Samsun Şube 12. Dönem Olağan Genel Kurulu’na Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şube Başkanı Ali Fikret Ergün, Mimarlar Odası...

Mmo Seçimi Yapıldı

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi 12. Dönem Genel Kurul ve Şube Seçimleri gerçekleştirildi.MMO Samsun Şube 12. Dönem Olağan Genel Kurulu’na Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şube Başkanı Ali Fikret Ergün, Mimarlar Odası...

21 Ocak 2014 Salı 18:27
Mmo Seçimi Yapıldı
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi 12. Dönem Genel Kurul ve Şube Seçimleri gerçekleştirildi.

MMO Samsun Şube 12. Dönem Olağan Genel Kurulu’na Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şube Başkanı Ali Fikret Ergün, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Selami Özçelik ve MMO üyeleri katıldı.

Genel kurulda açılış konuşması yapan 11. dönem MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, “Şubemiz 1965 yılında temsilcilik olarak kuruldu. 29 Nisan 1994 tarihinde ise Amasya, Çorum, Ordu, Sinop ve Tokat illerini kapsayan şube yapısına kavuştu. MMO Samsun şubesi bin 834 üye, 591 öğrenci üyeyle birlikte 18’i makine mühendisi olmak üzere toplam 32 kişilik kadroyla halka ve üyelere hizmet vermektedir” dedi.

MMO Samsun şubesinin, üyeleriyle bütünleşip, birlikte düşünerek, birlikte karar verdiklerini belirten Gürkan, “Birlikte uygulamaya geçen, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile iletişimini günden güne artıran, üyelerine, bölgesine ve ülkesine vermekte olduğu hizmetleri artan bir ivme ile devam ettirmek çabası içerisindeyiz. Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü tarafından 19 Aralık 2011 tarihinde yayımlanan genelgeyle LPG yakıt dönüşümü yapılmış olan araçların periyodik muayenelerinin odadan alınması ve son torba kanunda imar kanunu ve ikincil mevzuatlarda yapılan düzenlemeyle projelerde mesleki denetim kurgusundan odanın çıkarılması ile mesleki alan daralması yaşanmaktadır. Ancak köklü bir geçmişe sahip olan oda ve şubemiz üyeleriyle el ele bu süreci de başarıyla atlatarak üreten, sanayileşen, kalkınan ve demokratikleşen Türkiye için çalışmalarına devam edeceğine inancımız tamdır” diye konuştu.

Adaylara başarılar dileyen EMO Başkanı Ali Fikret Ergün, “Enerjide dışa bağlılığımızdan sadece doğalgaz için 25 milyar dolarlık bir ödeme yaptık. Toplamda ise 65 milyar dolarlık bir enerji giderimiz bulunmaktadır. Bunun için öz kaynaklarımızı görmezden gelinmeden yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Basın özgürlüğünün bitirilmeye çalışıldığını iddia eden Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı Selami Özçelik, “Yargının bazı konuları çok uzun süre sonuçlandıramamaktadır. Bazılarında ise çok kısa sürede karar alınabildiğini, kentsel dönüşüm uygulamalarında vatandaşın mağdur edildiğini, yasalarla odaların pasifize edilmesi bu süreci kolaylaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

MMO Samsun Şubesinde gerçekleştirilen 12. dönem şube seçimlerine resmi olmayan rakamlara göre 266 kişilik bir katılım gerçekleşti. 258 geçerli oyun 246’sını alan Kadir Gürkan, Özkan Er, Aycan Türkel, Semra Kolbakır, Cevdet Sağlam, Cavit Çakar ve Mehmet Aytaç Taygal asıl yönetim kurulu üyeliğine;

Özgür Kaya, Alptekin Şahinoğlu, Nail Yolaydın, Osman Nuri Uzun, Mehmet Saraçoğlu, Erdinç Aydın ve Erdinç Şimşek ise yedek yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.