Ak Parti'den İstifa Eden Korkmaz, Bbp'den Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Oldu

AK Parti'nin Çerkezköy Belediye Başkan adayını Ali Ertem olarak belirlemesini AK Partili aday adayları ile birlikte AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda öğrenen Faruk Korkmaz, aynı gece Büyük Birlik Partisi (BBP) Çerkezköy İlçe Yönetimi...

Ak Parti'den İstifa Eden Korkmaz, Bbp'den Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Oldu

AK Parti'nin Çerkezköy Belediye Başkan adayını Ali Ertem olarak belirlemesini AK Partili aday adayları ile birlikte AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda öğrenen Faruk Korkmaz, aynı gece Büyük Birlik Partisi (BBP) Çerkezköy İlçe Yönetimi...

28 Ocak 2014 Salı 10:12
Ak Parti'den İstifa Eden Korkmaz, Bbp'den Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Oldu
AK Parti'nin Çerkezköy Belediye Başkan adayını Ali Ertem olarak belirlemesini AK Partili aday adayları ile birlikte AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda öğrenen Faruk Korkmaz, aynı gece Büyük Birlik Partisi (BBP) Çerkezköy İlçe Yönetimi ile bir araya gelerek BBP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı oldu. Faruk Korkmaz’ın BBP Çerkezköy Belediye Başkan Adaylığı önceki gün BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan tarafından BBP Çerkezköy İlçe Teşkilat Binası önünde partililerin yoğun katılım gösterdiği törenle ilan edildi.

AK Parti Genel Merkezi’nin Çerkezköy Belediye Başkan Adayını Ali Ertem olarak belirlemesinin ardından AK Partili aday adaylarından Faruk Korkmaz, Aynur Düzgünel ve Habip Bilgin, partilerinden istifa ederek Büyük Birlik Partisi’ne geçti. BBP’den Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Faruk Korkmaz, adaylığını önceki gün Çerkezköy Erzurumlular Derneği’nde hemşehrileri ile bir araya gelerek kutladı. Programın açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Erzurumlular Derneği Başkanı Kerim Akın, hemşehrileri Faruk Korkmaz’ın sonuna kadar arkasında duracaklarını belirtti.

AK Parti’deki kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın lafta kaldığını belirterek konuşmasına başlayan Aynur Düzgünel ise, “Kandırıldım. Aldatıldım. Aday gösterilmek önemli değil. Fakat ben Ali Ertem’in aday olduğunu sosyal medyadan öğrenmek zorunda kaldım. Kimse beni arayıp da ‘adayımız Ali Ertem olarak belirlendi’ demedi. Son ana kadar bekledim fakat partimden hiç kimse ‘biz sana değer veriyoruz’ demedi” diye konuştu.

AK Parti’de adayın belirlenmesinin ardından telefonlarının kitlendiğini söyleyen Düzgünel, “Siyasi hayatımı bitirmeyi düşünüyordum. Çünkü benim uygun görmediğim biri aday gösterildi. Özellikle bayanlar siyaseti bırakmamam için ısrar etti. Bu kadar insanın boynunu bükük bırakamadım” dedi. Kadın ya da erkek olmanın önemli olmadığını söyleyen Aynur Düzgünel, “Adam olmanın cinsiyeti yok. Biz yıllarca Çerkezköy’e hizmet ettik. Fakat AK Parti’nin bu dönem gösterdiği bin 400 Belediye Başkan Adayı’ndan sadece 11’i kadın. Bu da AK Parti’nin kadınlara verdiği önemi gözler önüne seriyor. Kadınları seçim sürecinde kapı kapı dolaştıracaksınız fakat onlara görev vermeyeceksiniz. Bu yüzden AK Parti’den istifa ettim. Umarım bu sözlerim Başbakan’a ulaşır. Çünkü biz onun sözüne güvenmiştik. Siz destek verdiğiniz sürece biz canımızı ortaya koymaya hazırız” ifadelerini kullandı.

"BİRİLERİ BİZİ YOK SAYARSA BİZ DE ONLARI YOK SAYARIZ"

Yıllarca Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve AK Parti’den Çerkezköy Belediye Başkan Aday adayı olan Habip Bilgin ise siyasetin Çerkezköy’de çok çabuk işlediğine dikkat çekerek, “Çerkezköy’de jet hızıyla siyaset var. Tahmin etmediğin şeyler oluyor. Birileri bizi yok sayarsa biz de onları yok sayarız. Sözümüzün arkasındayız. Yapacağımız çalışmalarla inşallah 30 Mart akşamı konuşacağız” dedi. Kimseye kırgın olmadıklarını ve kimseyle bir meselelerinin olmadığını söyleyen Bilgin, “Böyle yola çıkarken bir şey söyledik. Biz düzgün olmak istiyoruz. Birileri bu söylediklerimizi yanlış anlamış olabilir. Hepimiz bu memleketin insanlarıyız. Yaşadığımız yöreye hizmet için varız. Bunu anlamayanlara anlatmanın tek yolu 30 Mart’ta sandıkta çıkarak gücümüzü göstermektir. İstemeyerek de olsa gönül verdiğimiz partiden kopma noktasına geldik. Bazen hayır gördüklerimizde şer, şer gördüklerimizde ise hayır vardır. Biz buna inandık. İnşallah hayırlısı olur” diye konuştu.

"Keşke Genel Başkanımız rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı da bu manzarayı o da görseydi” diyerek konuşmasına başlayan Faruk Korkmaz, “Kendisi o zaman ‘Trakya’da ayak basacak bir yer verin bana’ demişti. Şükürler olsun 2004 seçimlerinde bir bütün olarak BBP’nin güllerini Kızılpınar sokaklarına serdik. Uzun süre bu şekilde hizmet ettik. Bir gün İstanbul’da rahmetli Genel Başkanımızla bir araya geldik. Gittiğimiz bütün kapıların yüzümüze kapandığını söyledik. Hizmette zahmet çektiğimizi söyledik. Ne yapmamız gerektiğini sorduk. Bize vatandaşa hizmet etmenin, verilen sözlerin önemli olduğunu söyledi. Kendisinden izin alarak AK Parti’ye geçtik. 10 yıldır Kızılpınar’da hizmet veriyoruz” dedi.

"ÇERKEZKÖYLÜLER İYİ YÖNETİCİLERE LAYIK"

İl Belediye Başkanı’nın dahi yapamadığı hizmetlerde bulunduğunu söyleyen Korkmaz, “45 derslikli çok programlı lise, 21 derslikli Anadolu Lisesi, 24 derslikli ilköğretim okulu, 6 katlı kültür merkezi, kapalı spor salonu gibi birçok proje yaptık. Kızılpınar aldı başını gidiyor. Şuanda 7,5 milyon TL’lik su deposu yapımı devam ediyor. Bu kapsamda yollar bozuldu. Bu nedenle beni eleştiriyorlar. O su borularını havadan götürebilecek bir başkan varsa gelsin havadan götürsün” dedi. Çerkezköylülerin iyi hizmete layık olduğunu, iyi yöneticiye layık olduğunu söyleyen Korkmaz, “Sizler makamında döven değil, makamına saat 2’de, 3’te gelen değil, saat 08.00’da makamının başında güler yüzlü bir başkana layıksınız" ifadelerini kaydetti.

Aday adaylığı sürecinde hep dışlandıklarını öne süren Korkmaz, “Bizler bir toplumu temsil eden liderleriz. Tanıtım toplantılarında AK Parti’ye ve Başbakana oy istiyoruz. Halk yerel seçimde hizmetçi istiyor. 11 aday adayının içinde kimsenin tercih etmediği birine görev verildi. Dünden beri kimse arayıp da gelin birlik beraberlik içinde olalım demedi. Bu nedenle BBP çatısı altında siyaset yapmaya karar verdik. Biz hep halkın sesine kulak verdik” diye konuştu.

Belediye başkanlarının halkın malı olduğunu söyleyen Faruk Korkmaz, “Belediye Başkanları halkın hizmetkarıdır. Halk getirir, halk götürür. Kendine güveniyorsan çık halktan oyunu iste. Başbakanına değil, kendine oy iste. Yarın makamına geleni sen karşılayacaksın. Başbakan gelip burada hizmet etmeyecek. Bugünden itibaren seferber olun. Ev ev dolaşın. BBP’nin güllerini 30 Mart’ta Çerkezköy’de yollara sereceğiz. Ben milletime sonsuz güveniyorum. Bu millet doğruyu eğriyi çok iyi gören bir millettir. Siz kendinize değer vermezseniz, başkası size değer vermez. Şuana kadar AK Parti’de 485 kişi istifa etti. Türkiye’nin her tarafında istifalar var. Keşke yanlışlar yapılmasaydı da böyle olmasaydı” ifadelerini kullandı.

"ÇERKEZKÖY TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR"

Konuşmaların ardından yaklaşık 500 kişilik kalabalıkla birlikte BBP Çerkezköy İlçe Teşkilatı önüne yürüyen Faruk Korkmaz, Habip Bilgin ve Aynur Düzgünel, Burada BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan ve BBP İlçe Yönetimi tarafından mehteran eşliğinde karşılandı. Çerkezköy’ün tarihi günlerinden birini yaşadığını belirterek konuşmasına başlayan BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Turan Demircan, “Bugün burada eski alperen eski başkanımız Faruk Korkmaz tekrar aramıza döndü. Biz hiçbir zaman ayrı yollara düşmedik. Faruk Başkanım izin alarak aramızdan ayrıldı ama yuvasının burası olduğunu hiçbir zaman unutmadı. Başkanımın her zaman desteklerini gördük. Artık oylarınız heba olmasın” dedi.

Türk siyasetinin en güçlü hareketinin BBP olduğunu söyleyen BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, “Bizim şartlarımızda siyaset yapan partilerin bugün tabelaları bile kalmadı. Türk siyasi tarihinin tozlu raflarında yerlerini aldılar. Fakat BBP her türlü dezavantaja, yokluğa rağmen Türk siyasetinin en güçlü ve en temiz hareketidir” dedi. Üç siyasi partiye toplam 316 milyon TL verildiğini söyleyen Karacan, “Bize 1 kuruş dahi verilmedi. Seçim kanunun 2’nci maddesinde seçimlerin eşitlik içinde yapılır deniyor. Sizin eşitlik anlayışınız buysa ben size bir şey söylemiyorum. Bütün bunlara rağmen her türlü engel ve baskıya rağmen BBP bu kuşatmayı yaracak ve Türk siyasetinde en güçlü ses olarak ortaya çıkacaktır. İşte bunun ilk adım sesleri de Çerkezköy’dedir. İnşallah birlikte 30 Mart akşamı güller açtıracağız. Allah utandırmasın” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Faruk Korkmaz, Aynur Düzgünel ve Habip Bilgin’e rozetleri BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan tarafından takıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.