Çerkezköy Pazarcılar Derneği’nde “aydemir” Dönemi

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 18 Ocak Cumartesi günü yapılması planlanan fakat salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Çerkezköy Pazarcılar Derneği’nin 6’ncı Olağan Genel Kurul Toplantısı bu kez çoğunluk aranmaksızın...

Çerkezköy Pazarcılar Derneği’nde “aydemir” Dönemi

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 18 Ocak Cumartesi günü yapılması planlanan fakat salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Çerkezköy Pazarcılar Derneği’nin 6’ncı Olağan Genel Kurul Toplantısı bu kez çoğunluk aranmaksızın...

28 Ocak 2014 Salı 10:02
Çerkezköy Pazarcılar Derneği’nde “aydemir” Dönemi
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 18 Ocak Cumartesi günü yapılması planlanan fakat salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Çerkezköy Pazarcılar Derneği’nin 6’ncı Olağan Genel Kurul Toplantısı bu kez çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan olağan Genel Kurul’da Divan Heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığı’na Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, katip üyeliklere de Türkiya Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkan Hayrettin Çetinkaya ve Kadir Gökçe’nin seçilmesi oybirliği ile kabul edildi. Divan Başkanı Ali Bozdağ’ın okuduğu Olağan Genel Kurul Gündem Maddeleri de oybirliği ile kabul edildi.

Divan Kurulu’na imza yetkisinin verilmesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından Pazarcılar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz tarafından 2011-2012-2013 dönemi faaliyet raporu okundu. Raporda bahsedilecek çok fazla bir şey olmadığını ifade eden Cemal Korkmaz, “Derneğimizin tek gelir kaynağı üye aidatları olduğu için yönetim olarak pek fazla bir şey yapamadık. Aldığımız aidatlar ancak giderlerimizi karşılamaya yetti. Bu nedenle bir şey yapamadım” dedi. Pazarcılar Derneği Faaliyet Raporu oybirliği ile kabul edildi.

3 DÖNEM TOPLAM GELİR 74 BİN 700 TL OLARAK GERÇEKLEŞTİ

Denetim raporunun da okunup oybirliği ile kabul edilmesinin ardından bilanço gelir ve gider hesaplarının görüşülmesine geçildi. İlgili gündem maddesi hakkında açıklamalarda bulunan Cemal Korkmaz, “2011 yılı gelirimiz 28 bin TL, 2012 yılı gelirimiz 24 bin TL ve 2013 yılı gelirimiz de 22 bin 700 TL olmak üzere, 3 dönem toplam gelirimiz 74 bin 700 TL olarak gerçekleşmiştir. Gelirlerimizle aynı ölçüde giderlerimiz olmuştur. Başlıca giderlerimiz, güvenlik görevlilerinin ücretleri, temizlik parası, muhasebe, kırtasiye ve muhtelif giderlerdir” dedi.

Toplantının dilek ve temenniler kısmında konuşan Cemal Korkmaz, 10 yıldır derneğin başkanlığını yürüttüğünü belirterek, “İsterseniz 40 tane odanız olsun. Eğer sizi belediye yönetiyorsa bir şey yapamazsınız. Belediye, bu işten elini çekmelidir. Burayı esnaf işletmelidir. Burası, zabıta görevlilerin gardiyanlık yaptığı bir cezaevi gibidir. Perşembe ve Pazar günleri 10 zabıta geliyor, 4’ü içeride gezerken, 6’sı kapıda oturuyor. Biz bu halde ayakta duramayız. Yeni dönemde Belediye Başkanı burayı esnafa bırakmalıdır. Ben esnaftan aidat alırken, Belediye de işgaliye parası alıyor. Başımız sıkışınca Belediyenin zabıtasına ihtiyacımız yok. Çerkezköy’e yeni modern bir Pazar yeri kazandırılmalıdır. Kızılpınar ve Veliköy’de de Kapaklı’daki gibi güzel bir Pazar yeri yapılmalıdır” dedi.

Cemal Korkmaz’ın ardından söz alan Pazarcılar Dernek Başkan Adayı Kemal Aslan ise “Cemal Başkanımız Kapaklı Pazar Yerini bize örnek gösteriyor. Fakat kendisi pazarcı esnafının sıkıntılarını Çerkezköy Belediye Başkanı’na anlatabilseydi, bugün Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri bu halde olmazdı. Burasının daha güzel olması için destek isteseydi, Belediye Başkanı destek verirdi. Pazarcılar Derneği Başkanlığı’na seçilmem halinde, pazar yerimizdeki eksiklikleri gidermek için elimden geleni yapacağım” diye konuştu. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

BİN 400 ÜYEDEN 94’Ü OY KULLANDI

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanlığı için iki liste ile seçime gidildi. Saat 13.00’da başlayan oy kullanma işlemi saat 15.00’da sona erdi. Bin 400 üyeden 94’ünün oy kullandığı seçimlerde oyların 56’sını alan Cevdet Aydemir, Pazarcılar Derneği’nin yeni başkanı oldu. Diğer aday Kemal Aslan ise 38 oyda kaldı. Cevdet Aydemir Başkanlığı’nda oluşan yeni yönetimde Hasan Terzi, Kasım Korkmaz, İbrahim Soylu, Cumali Çiçek, Hamdi Akem, Bekir Hacıoğlu, Burhanettin Kaleli ve Fehim Furan yer aldı. Derneğin Denetim Kurulu üyeliklerine ise Saim İyigür, Salih Sıraca ve Emru Kurt seçildi.

"BUGÜNLERE HİÇBİR ARKADAŞIMI ÜZMEDEN GELDİM"

Seçimlerin ardından iki aday birlikte basın mensuplarına poz verdi. 2003’te derneğin kurucu başkanlığını yaptığını anımsatan Cevdet Aydemir, Mehmet Uz döneminde ilçemize bu Pazar yerini kazandırdık ve tüm pazarcı esnafımızı dükkan sahibi yaptık. Başkanlık görevini devrettikten sonra dahi dernekten elimi çekmedim. Bugünlere hiçbir arkadaşımı üzmeden geldim” dedi.

Pazarcılar Derneği’nin yeni başkanı olarak en kısa sürede Çerkezköy Belediye Başkanı’nı ziyaret edeceğini söyleyen Cevdet Aydemir, “Belediye Başkanımızdan, Pazar yerimizin eskiyen çatısında yenileme çalışması yapması için destek isteyeceğim. Ayrıca işportacılar dışarıda cirit atıyor. İşportacılar döneminin sona ermesini istiyoruz. Çerkezköy Belediyesi zabıtaları derneğimizle birlikte hareket ederse işportacı sorununu ortadan kaldırırız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.