Kapanan Karaağaç Belediye Başkanı Yücel, “hepimiz Hüzünlüyüz”

Tekirdağ'ın büyükşehir olmasından dolayı kapanan Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine bağlı Karaağaç Beldesi Belediye Başkanı Özkan Yücel, hüzünlü olduklarını ifade ederek, “İlçe olma talebinde bulunduk. Ancak talebimiz kabul görmedi....

Kapanan Karaağaç Belediye Başkanı Yücel, “hepimiz Hüzünlüyüz”

Tekirdağ'ın büyükşehir olmasından dolayı kapanan Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine bağlı Karaağaç Beldesi Belediye Başkanı Özkan Yücel, hüzünlü olduklarını ifade ederek, “İlçe olma talebinde bulunduk. Ancak talebimiz kabul görmedi....

10 Mart 2014 Pazartesi 09:45
Kapanan Karaağaç Belediye Başkanı Yücel, “hepimiz Hüzünlüyüz”
Tekirdağ'ın büyükşehir olmasından dolayı kapanan Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine bağlı Karaağaç Beldesi Belediye Başkanı Özkan Yücel, hüzünlü olduklarını ifade ederek, “İlçe olma talebinde bulunduk. Ancak talebimiz kabul görmedi. Beldemizin Çerkezköy değil de Kapaklı’ya bağlanması bizleri çok mutlu etti. Çünkü kötünün iyisi oldu” dedi.

Büyükşehir Kanunu kapsamında ilçe statüsüne yükselen Kapaklı’ya bağlanan Karaağaç Belediyesi, seçimler öncesi son meclis toplantısının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Karaağaç Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya bütün meclis üyeleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemin ilk maddesi olan Karagöz Dere üzerinde yapılan köprünün isminin verilmesi konusu görüşüldü. Konuyla ilgili açıklamalarda bulanan Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, “Ben ‘Karaağaç Belediyesi Köprüsü’ ve ‘Karaağaç Köprüsü’ diye kafamda iki isim belirledim. Karaağaç Belediyesi olarak Kapaklı’ya bağlanacağımız için Karaağaç Belediyesi Köprüsü isminin verilmesinden yanayım” dedi. Meclis üyeleri tarafından yapılan oylamanın ardından Karagöz Dere üzerinde yeni yapılan köprünün isminin Karaağaç Belediyesi Köprüsü olması oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde ise boş kadro değişiklikleri görüşüldü. Belediyenin norm kadrosunda boş bulunan beş dereceli itfaiye çavuşluğu kadrosunun iptal edilerek, yerine dokuz dereceli itfaiye çavuşluğu kadrosunun ihdas edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise 2014 mali yılı tahmini gider bütçesinin, bazı kalemler arasında ödenek yetmediğinden münakale yapılması konusu görüşüldü. İlgili gündem maddesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantının son gündem maddesinde ise yardım talepleri görüşüldü. Karaağaç Atatürk Ortaokulu’nun Tekirdağ gezisi, Hicret Camii Kuran Kursu’nun ve Merkez Kuran Kursu’nun Çanakkale gezisi, Karaağaç Merhum Dilber Bozan Kuran Kursu öğrencilerinin Bursa gezisinde yol masraflarının belediye tarafından karşılanması oy birliği ile kabul edildi.

Karaağaç Eğitim Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin alkol, sigara, uyuşturucu madde kullanmaya meyilli olan gençlerin topluma kazandırılması ve kötü alışkanlıklardan vazgeçmesini sağlayacak Adana, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da düzenlenecek gezi ve eğitim programına belediye tarafından otobüs sağlanması da oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy Camisi’nin şadırvanın ve tuvaletinin belediye tarafından yapılması da meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

"KAPAKLI KARAAĞAÇ’A DOĞRU BÜYÜYECEK"

İlgili gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, beş yıllık görev süresini değerlendirdi. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Büyükşehir yasası ile birlikte Karaağaç’ın mahalle olduğunu ve Kapaklı’ya bağlandığını belirten Yücel, “Belediyemiz Mart ayı sonu itibariyle kapanıyor. Hepimiz hüzünlüyüz. Beldemizin kapanmaması için ekip oluşturup Ankara’ya gittik. İçişleri Bakanlığı’na ilçe olma talebinde bulunduk. Ancak talebimiz kabul görmedi. Beldemizin Çerkezköy değil de Kapaklı’ya bağlanması bizleri çok mutlu etti. Çünkü kötünün iyisi oldu. Bununla birlikte Kapaklı’nın Karaağaç’a doğru büyüyeceğini düşünüyorum” dedi.

Karaağaç Beldesi’ne kazandırdıkları hizmetleri sıralayan Özkan Yücel, "Arkadaşlarımız ile birlikte beş yıllık görev süresi içinde güzel çalışmalara imza attık. Dere ıslah projesini hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dere ıslahı Veliköy’e kadar gidecek. Ben Belediye Başkanlığım dönemimde bir meslek lisesi yapılmasını çok istedim. Belediye olarak bir tuğla bin umut projesi kapsamında 200 bin TL topladık. Bunu da özel idareye anaokul yapması için şartlı olarak verdik. Lise yapmaya süremiz yetmedi. Karaağaç’a taş üstüne taş koyanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

Özkan Yücel’in konuşmasının ardından 1999-2014 yılları arasında görev yapan Belediye Başkanlarına, Belediye Meclis üyelerine ve muhtarlara Karaağaç Belediyesi tarafından plaket verildi. Plaket takdiminin ardından belediye meclis üyeleri ve muhtarlar Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel ile birlikte belediye önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.