Veliköy Belediye Başkanı Belindir, Geçen 5 Yılı Değerlendirdi

Tekirdağ’ın Büyükşehir olması çerçevesinde 31 Mart itibariyle Çerkezköy Belediyesi’ne bağlanacak olan Veliköy Belediyesi son meclis toplantısını yaptı. Başkanlığı döneminde yapılan hizmetler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye...

Veliköy Belediye Başkanı Belindir, Geçen 5 Yılı Değerlendirdi

Tekirdağ’ın Büyükşehir olması çerçevesinde 31 Mart itibariyle Çerkezköy Belediyesi’ne bağlanacak olan Veliköy Belediyesi son meclis toplantısını yaptı. Başkanlığı döneminde yapılan hizmetler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye...

10 Mart 2014 Pazartesi 09:40
Veliköy Belediye Başkanı Belindir, Geçen 5 Yılı Değerlendirdi
Tekirdağ’ın Büyükşehir olması çerçevesinde 31 Mart itibariyle Çerkezköy Belediyesi’ne bağlanacak olan Veliköy Belediyesi son meclis toplantısını yaptı. Başkanlığı döneminde yapılan hizmetler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hanifi Belindir, “Vergi borcumuzu da yapılandırdık. Piyasaya olan borçlarımız var. Veliköy Çerkezköy’e yük olmaktan ziyade Çerkezköy’e değer katacaktır” dedi.

Veliköy Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hanifi Belindir başkanlığında gerçekleştirildi. Veliköy Belediyesi’nin son meclis toplantısına meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve bir önceki meclis karar özetinin okunması ile başlayan toplantının ilk gündem maddesinde Namık Kemal Üniversitesi taşınmaz mal tahsisi konusu görüşüldü. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hanifi Belindir, “Bu kararın ardından daha önce yaptığımız tahsisi yenileyeceğiz” dedi. 76 bin 372,43 metrekarelik alanın Namık Kemal Üniversitesi’ne tahsis edilmesi meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra Veliköy Belediyesi’nin üye olduğu birliklerden ayrılması konusu görüşüldü. Belediyenin, Trakya Kalkınma Ajansı, Trakyakent, Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği’nden ayrılması oy birliği ile karara bağlandı. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise toplu konut projesi konusu görüşüldü. Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Hanifi Belindir, Büyükşehir Yasası’nın ardından satış için bakanlık izni şartının getirildiğini söyledi. Daha önce bakanlığa başvuru yaptıklarını anımsatan Hanifi Belindir, “İçişleri Bakanımız Efkan Ala ile görüştüm. Konutlarla ilgili gerekli izni aldık. Bakanlık iznimiz olduğu için daha önce aldığımız Çerkezköy Belediyesi iznini iptal etmemiz gerekiyor” diye konuştu. Çerkezköy Belediyesi’nden alınan iznin iptal edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

"VELİKÖY DAHA DA DEĞER KAZANACAK"

Toplantının dilek ve temenniler kısmında konuşan Hanifi Belindir, başkanlığı döneminde yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Veliköy Belediyesi’nin tarihi ile ilgili kitapçık hazırlattıklarını söyleyen Belindir, “Bu kitapçıkları vatandaşa ücretsiz dağıtacağız. Veliköy 1992’de belediye oldu. Sanayinin gelmesi ile birlikte Veliköy değer kazandı. Ben 2009’da göreve geldiğimde inşaatı devam Veliköy Belediyesi Ortaokulu’nu tamamladık. Okulumuz eğitim öğretime açıldı. Üst geçit yaparak vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Doğalgaz, bizim dönemimizde kullanılmaya başlandı. Altyapı ve üst yapı konusunda çalışmalar yaptık. Hürriyet Meydanı Projesi’ni tamamladık. Beldemize üniversite yapılması konusunu bu meclis onayladı. Okulun yapımı devam ediyor. Öğrencilerin buraya gelmesi ile birlikte Veliköy daha da değer kazanacak” açıklamalarında bulundu.

Başkanlığı döneminde beldede 2 adet Organize Sanayi Bölgesi kurulduğunu söyleyen Hanifi Belindir, “1/100000 ve 1/25000’lik planlarda Veliköy olarak sınırlarımız içinde mevcut sanayi yeniden işlendi. Ayrıca fuar alanı ve teknoloji geliştirme parkı da planlara işlendi. Veliköy cazip bir belde haline getirildi. Sınırlarımız içinde 2 tane üniversite alanı var. Hepimizin amacı beldeye daha iyi hizmet etmek oldu. Temennimiz insanların bizleri iyi anmasıdır” dedi.

Belediye Hizmet Binası’nın seçimlerin ardından nasıl değerlendirileceği hakkında konuşan Hanifi Belindir, “AK Parti’nin seçimi kazanması halinde bu bina kullanılmaya devam edilecek. Tahsilat ve dilekçe işlemleri buradan yapılabilecek. Veliköy’de tek muhtarın görev yapacak olmasından dolayı belediyenin alt katı muhtarlığa tahsis edilecek” ifadelerini kaydetti.

Belediyedeki demirbaş, gayrimenkul ve araç dağılımının komisyon tarafından yapıldığını anımsatan Hanifi Belindir, “Büyükşehire gidecek personeller var. İtfaiye birimi Büyükşehire bağlanacak. Büyük araçlar büyükşehire verilecek. Diğer araçları Çerkezköy Belediyesi kullanacak. Birkaç arazi büyükşehire tahsis edildi” dedi. Sigorta ve elektrik borcunu sıfırladıklarını söyleyen Hanifi Belindir, “Vergi borcumuzu da yapılandırdık. Piyasaya olan borçlarımız var. Veliköy Çerkezköy’e yük olmaktan ziyade Çerkezköy’e değer katacaktır. Gelir-gider olarak iyi durumdayız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.