İSTANBUL’A İKİNCİ BOĞAZIN YAPILMASINI, ÇILGIN PROJEYİ DESTEKLİYORUZ

O; KAFALAR VAKTİYLE; BOĞAZ KÖPRÜSÜNE DE, KEBAN BARAJINA DA, GAP PROJESİNE DE, ATAŞ VE İPRAŞ RAFİNERİLERİNE de, RENKLİ TELEVİZYONA DA OLMAZ DEYİP KARŞI ÇIKMIŞLARDI.

BU MEMLEKET’E HİZMET ETMEK İSTEYENLER, O’KAFALARIN DEDİĞİNİN TERSİNİ YAPSIN YETER.

Panama ve Süveyş kanallarından daha büyük, Yüzyılın projesi! İstanbul’umuza ikinci bir boğaz çok da güzel olur.

İstanbul hiç bir zaman sade bir şehirden ibaret olmadı, İstanbul yüzyıllar boyu hep dünya başkenti oldu.  Anlık tepkiler kişileri tanımak için çok önemlidir. Değişime eğer hazırlıklı iseniz getirisini, götürüsünü göz önünde bulundurarak konuşursunuz. Eğer hazırlıklı değilseniz, yüzünüzde şekil değişir, maskeler düşer, korku kıskançlık, düşüncesizlik ve donanımsızlık bir anda öne çıkar. AKP Genel Başkanı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, İstanbul’a ikinci boğazı yapcağım, çılgın projesine bir çokları hazırlıksız yakalandı. Daha önce de 1973 yılında İstanbul boğazının üstüne Boğaz Köprüsü yapılacak deyince, Fırat Nehrinin üstüne Keban Barajı yapılacak deyince, Urfa, Harran Ovasına GAP Projesi yapılacak deyince, Türkiye’ye renkli Televizyonu getireceğim, Bilgisayarı getireceğim deyince de bir çokları hazırlıksız yakalanmış, o’kafalar o zaman da olmaz diye karşı çıkmışlardı ama hepsi de oldu. Zamanına göre bunlar da çılgın projeydi. Somut ama iddialı projeler hakkında anlık tepkiler vermemek lazım.

yapılıyor. Her önüne gelen konuşuyor, daha doğrusu ağzı olan konuşuyor. Koca koca bilim adamları, profösörler olmaz, diye nutuk atıyorlar. Fakir edebiyatı yapıyorlar. Bu proje olacağına fakire fukaraya bakılsın deniliyor. Her memleketin fakiri, fukarası elbette olacak, her devirde fakir fukara olmuştur, çılgın projeler, büyük yatırımlar yapacaksınız ki bu büyük projelerin getirisi ile ülke kalkınacak, yeni yatırımlar yapılacak, fakir fukara doyacak. Dünyada söz sahibi olacaksınız. Kalkınan ülkeler dünya’ya hükmediyor.

Başbakanımızın İstanbul’a yapmayı düşündüğü ikinci boğaz; Hazine arazilerinden geçecek, tabanda genişliği 120m. yüzeyde genişliği 150m. olacağı, derinliği 25-30m., uzunluğu da 35-40 km. olacağı söyleniyor. Buradan çıkan toprak ve harfiyatla denizin bazı yerleri doldurularak liman ve hava alanları yapılabileceği söyleniyor. Projenin maliyet bedelinin 10 milyar dolar, bildiğimiz para ile 15 Katrilyon lirayı bulacağı, projenin etüt safhasının 2 yılda bitirilebileceğinin, tamamının 10-12 yıllık bir zamanda tamamlanıp, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına 2023 yılına yetiştirilebileceğini Başbakan bizzat kendisi söylüyor. Atatürk’ümüzün dediği gibi munasır medeniyeti, kalkınan dünyayı yakalamak budur diyoruz.

Ayrıca bu bir projedir. Hemen bu yıl olacak diye bir şey yok, yapımı hakkında elbette yorumlar yapılacak, artıları, eksileri, getirisi götürüsü tartışılacak, bunlara söyleyecek sözümüz olamaz ama hiç düşünmeden OLMAZ diye her yeniliğe, her değişime karşı çıkan O’KAFALARA karşıyız.1973 Yılında

İstanbul Boğazına Boğaz Köprüsü yapılınca bu köprüye gerek yoktu, fakirin fukaranın parasını buraya yatırdınız, biz bu köprüyü yıkarız, bombalarız diyen zamanın DEV SOL örgütünün eylemlerine karşı, Boğaz Köprüsünün 10-15 yıl boyunca Jandarma ve Polis güvenliği tarafından korunduğunu yaşı 40-45’in üstünde olan herkes bilir. Harran Ovasına Gap projesini, Kral Kızı, Oyma pınar, Keban Barajları yapılırken, Ataş, İpraş, Aliağa Rafinerileri yapılırken olmaz diyen O’KAFALARI herkes bilir. Baştan  Olmaz deyip, daha sonra  sahip çıkmak isteyenlere karşı GAPI KAPTIRMAM diyenleri herkes bilir. Bizim garibimize giden bunları zamanında nefislerinde yaşayan, o’kafaları iyi bilenlerin yıllaraca onlarla mücadele edenlerin sırf kıskançlıktan dolayı bugün, O’KAFALAR’la birlikte olmasını anlıyamıyorum. İnsanın nefsi aklının önüne geçtimi Allah şifalar versin demekten başka bir şey olmaz.

Rahmetli Adnan Menderes’e Yassı Ada mahkemesinde sorulan soruların bir taneside, Demokrat Parti iktidarında yapılan Elektrik Santrallerinde üretilen elektriğin nerelerde harcandığı sorusudur. bu santrallerin boşuna yapıldığı O’KAFALAR tarafından sorulmuştu. O kokuşmuş, statikocu, sabit fikirli O’KAFALAR dünyanın her yerinde, her zaman hep olmuştur. Televizyonlarda  köprüyü  sattırmam Allah sattırmam diyenlere karşı, köprüyü satarak, getirisiyle ikinci Boğaz Köprüsünü yapanları bu millet Rahmetle anıyor. İkinci Boğaz Köprüsünün açılışına Dursunbey’den bile bir iki otobüs meraklı gitmişti. Bu gün İstanbul Boğazına ikinci köprüde yetmiyor üçüncüsü de, dördüncüsü de lazım, hatta marmaray projesi ile İstanbul Boğazı denizin altından çift katlı yol olarak geçiliyor. Esasen Maramray projesi yeni boğaz projesinden daha zor bir projedir.

İkinci İstanbul Boğazını Çılgın Proje olarak dillendirip programına alan, AKP iktidarı olmasına rağmen, bu projenin Osmanlı Padişahlarınında rüyası olduğunu, Mimar Sinan’ın bu proje üstünde çalıştığını, Osmanlı Padişahlarının bu proje için çalışmalar yaptığını tarihler yazıyor. Başbakan kendisi söylüyor. Devletlerde devamlılık vardır. Vaktiyle böyle bir projeyi düşünenlerden de Allah razı olsun. Bugün böyle bir çılgın projeyi hayata geçirenlerden de Allah razı olsun.

Başlayan iş bitmiş sayılır. Bu projenin bugün temeli atılır, gün gelir biter açılışı yapılır, o günlerde de bu projeyi bitirmek kimlere nasip olursa, bu millet onlara da teşekkür eder.

Proje gerçekleşirse yeni İstanbul Boğazının sağında, solunda yeni bir İstanbul gelişir, yeni İstanbulu’un binaları depreme dayanıklı, yolları planlı, alt yapısı programlı olur. 1923 yılında imzalanan Montrö Boğazlar Antlaşmasına göre İstanbul Boğazından geçen uluslararası  yük gemileri, petrol tankerleri ücretsiz geçiyor. Büyük gemiler ve petrol taşıyan gemiler boğazdan geçerken tehlike oluşturuyor, bu yeni boğaz projesi, Montrö Boğazlar Antlaşmasına uymayacağı için tamamen bizim olacak, buradan geçen gemilerden alınacak ücretle, yeni yapılacak boğazın masrafını kendisini 10 yıl gibi kısa bir sürede amorti edeceği söyleniyor. Çünkü şimdiki boğazdan geçecek gemiler sıra bekliyor. Yük gemilerinin bazen üç, beş gün beklediği oluyormuş. Zamandan tasarruf etmek isteyen yük gemileri yeni yapılacak boğazdan niye ücretli geçmesin, bunlar hep hesap işi, bir iş başlamadan bitmez, başlamış iş de bir gün gelir biter. Çılgın projeyi destekliyoruz. Dünyayı değiştiren liderlerin çoğu çılgınlardır. Allah yolunuzu açık etsin.

Çılgın  Boğaz projesi Dünya kamuoyunda da geniş yankı   uyandırdı. Dünya  Avrupa ve  Rusya  Basını  çılgın boğaz projesinden dolayı niye olmasın diye söz ettiler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbrahim Güven 10 yıl önce

DAHA DÜN BİR BUGÜN İKİ.NE ZAMAN AKAPE POLİTİKALARINI İÇİNE SİNDİRDİN DE BU KADAR HIZLI BİR AKAPELİ OLABİLDİN HAYRET.MİLLET İNANSAYDI BERABER YOLA ÇIKTIĞINIZ DESTEKLEDİĞİNİZ KİŞİYİ ÖN SIRAYA ÇIKARIR ADAY YAPARLARDI.SİZ DOĞRUYOL PARTİSİNDEN AKAPE YE GEÇENLER BENCE ANCAK TURUVA ATI OLURSUNUZ.

Avatar
bomba transfer 10 yıl önce

yılın transfer bombası

Avatar
ercan ÇETİN 10 yıl önce

bizler ne hikmetse bizim düşünemediklerimizi düşünenleri gerçekleştirmeyi hayal bile edemediklerimizi gerçekleştirenleri bir türlü sindiremiyoruz. ne yani sayın mehmet yarma geçmişte doğru yolcuydu diye doğru olanı memleketin yararına olan doğruları AKP yapıyor diye kabul etmesemiydi önemli olan gerçeği görmek ve hakkını vermek değilmidir. yapmayın ALLAH aşkına değiştirelim artık şu kafaları memleketimizde olan bütün güzellikleri kim yaparsa yapsın hakkını verelim a.b.c partisi önemli değil önemli olan ülke çıkarları için yapılan bütün güzelliklerin hakkını vermektir aslolan .kıskançlık ve fesatlık bizleri asla ileriye götürmez. lütfen artık toplum olarak mantıklı düşünelim.siz beğenmeyebilirsiniz buna saygı duyarım ama konuyu bağladığınız nokta yalnış.

Avatar
Mehmet bey 10 yıl önce

Belediye seçimlerinde DP üyesi olduğunuz halde DP adayı seçilmesin diye AKP için çalıştığınız doğrumu ? Ben öyle duydum da.

Avatar
İBRAHİM GÜVEN 10 yıl önce

YIL 1991,SAYIN YARMA O ZAMANIN BELEDİYE BAŞKANI.DURSUNBEY'DEN DE RIDVAN GÜVEN 4.SIRADAN MİLLETVEKİLİ ADAYI.KEPSUTTA AYAKKABICI HÜSEYİN ABİ VAR.NAM-I DEĞER ÇARIKÇI HÜSEYİN.SAYIN YARMANIN KENDİSİNE NELER SÖYLEDİĞİNİ MERAK EDENLER VARSA GİDİP ÖĞRENEBİLİRLER.O SENE DYP BALIKESİR'DEN 7 =O YAPMIŞTI.İLÇENİN KAYBINI DÜŞÜNÜN.MEMLEKETİN KADERİYLE OYNAYANLAR TARİH ÖNÜNDE MUHAKKAK YARGILANACAKLAR.

Avatar
YÖRE HALKI 10 yıl önce

KILIÇLAROĞLUNA DANIŞMAN OLANLARIN RAHMETLİ ECEVİN KARŞISINDA USLU EVLAT GİBİ OLANLARIN DARBEÇİLERE TÜRKİYENİN GURU DİYENLERİN ARDINDAN ARDINDAN GİTMENİN YANLIŞOLDUĞUNU GÖREN MEHMET YARMA KARDEŞİMİZ YOLUNU AYIRMIŞ BUNDAN GÜZEL NE OLABİLRKİ TAKDİR EDERİZ HAYIRLI OLSU..... ONLARIN BÜROLARINA DANIŞMAN OLAÇAK DEĞİLDİ YA ELETİENLERİN MİLLİYETÇİLİĞİ DE ÇOK DAHA FAZLA OLMALI

Avatar
ak parti 10 yıl önce

ak parti türkiyenin siyasi şemsiyesidir dünün koyu atcıları arıcıları ülkücüleri milli görüşcüleri artık hepsi ak partili ak parti herkese açık dün hakaret seviyesine varan eleştri yapsanda sana kapıları kapatmaz birde sana güzel bir iş veriri bilgi işlemci olursun

Avatar
yöre halkına 10 yıl önce

yöre halkı iyi güzel diyosunda fikirler bu kadar çabuk değişiyormu hemen ne zaman başlar tayyip erdoğan sevdası iyi güzel diyosun bahçeliyi kastetmişsin ecevitin karşısında oturdu diye ama şunu yapmadı habur rezaleti yaşatmadı amerikan askerlerine evlerine dönsünler sağ salim diye dua etmedi askerimizin kafasına çuval geçirilmedi türküiyeyide bölen bir proje olan bop eşbaşkanı olmadı türk bayrağı indirilmedi terorist şehit muamelesi görmedi katile sayın şehide kelle denmedi natoya çıkışıp ardından nato uçakları libyayı vurmadı yandaşlarını zengin etmedi dün hakaret edip bugün kanka olup iş verdiler bazılarına